Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutor ma lasat turbina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
marius89088
de la un timp nu mai trage are momente cand merge si cand nu ajug la 120 km si dupa aia nu mai merge am bagato pe tester si apare turbina. mai merge reparata sau trebuie sa cumpar alta.stie careva cat costa una ? :wave:
TDiFan
Esti sigur ca nu este debitmetrul de aer?
marius89088
nu ca la-m schimbat.multumesc :wave:
sorin87362
Salutare...din cate stiu eu turbina se poate curata nefiind nevoie o inlocuire a sa numai daca este necesar acest lucru.








_____________________________
audi a4 2,5l 150cp
ionut83652
vezi si senzorul de spuraalimentare (nu e acelasi lucru cu debitmetrul)si da nu e nici ala am vazut ca pe la cluj si pe la brasov se repara turbine!is la jumate de pret circa 400-500 euro iar una noua sare de 1000 euro
Flav
Salutare! Cati km are masina? e posibil s-a fi intrat intr-un "limp mode" si sa nu-ti mai functioneze turbina din mai multe cauze. Vre-un furtun iesit, valva EGR, turbina care sa necesite o curatire si tot asa... turbinele pica destul de greu. mai bine te-ai duce la cineva care se pricepe. Pot sa-ti recomand pe cineva care m-a ajutat si pe mine. Eu am fost mai norocos nu a trebuit decat o curatire la masina mea. Costurile nu sunt foarte mari... maxim 4 mil ( asta in cazul unei curatiri). Daca te intereseaza ... lasa-mi un mesaj privat si-o sa-ti dau nr de tel.
marius89088
vad ca a iaceput sa mearga am schimbat senzor de temperatura si inca un senzor care a costat 320 dar important ca merge .va multumesc la toti pt. sfaturi sa auzim numai de bine :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.