Help - Search - Members - Calendar
Full Version: un pic de ajutor...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Kry_Sty
salutare la toti in primul rand si as avea si io cateva intrebari...
am avut 19.000 de euro si am zis sa testez si noi piata... am ajuns la toyota... avensis era 22.000, apoi vw ... passatu la fel peste 22.000 opel am mai avut, seatu nu imi place, de hiunday si ssang yong sau mai stiu io ce facute pe vapor nu vreau sa aud...
am ajuns si la ford pe care vroiam sa il si iau, un mondeo frumos trend ma rog, cand am facut rost de bani, nu mai exista nici unu in tara :| apoi m`am dus frumusel la skoda cunoscand un om care are 600.000 de km cu o octavie tour, am zis sa iau si io octi II ca e mai interesanta, dar culmea am auzit ca oamenii se plang de ele, si ca nu sunt asa reusite la motor, unui prieten i`a crapat turbo la 2500 de km sad.gif asa ca vroiam sa imi iau tour, si apoi surpriza dealeru mi`a zis ca exista si o varianta sport... am ramas masca adica stiam de ea dar credeam ca nu se vinde in romania... si azi am dat avansul adica 520 de mil si mai am 3 sapt de asteptare maxim zic ei... acum ziceti`mi si mie pls daca am facut o alegere calumea pt ca mi`a placut masina de cum am vazut`o si stiam ca sunt fff fiabile si consuma putin, daca exista ceva nasol la ea care trebuie stiut sau probleme ziceti`mi si mie plss biggrin.gif acu fac ca tiganu intreb dupa ce am cumparat, dar ma rog niciodata nu e prea tarziu... drunk.gif
eddie
Aia sport cand am fost eu la Avia cu un vecin sa-si ia o Octavia Tour,era 15.900 de euro si erau numai rosii si negre.Mi-a placut,pentru o diferenta de 7-800 de euro in plus fata de Octavia Tour,ai jante de magneziu,spoiler,praguri duble,climatronic,un mp3 parca si inca ceva,care imi scapa acum...
Vecinului meu i-a spus ca i-o aduc in 2 saptamani dupa ce fac contractul si i-au adus-o in 6 zile !
El este foarte multumit de masina,ceea ce iti doresc si tie,sunt convins ca ai facut o alegere buna,sa o stapanesti sanatos !
Kry_Sty
multumesc mult, probabil ca daca ai fi din craiova as da de baut smile.gif) io am luat`o gri, si probabil o sa pun un cip pe ea sunt interesat cam cat ar costa unu de 50 de cai si cu cat mi`ar mari consumul am intelesc ca sunt unele chestii rampe de injectoare sau cam asa nu ma pricep la mecanica si ca ar scadea consumul ... daca nu ma multumesc si cu unu mai mic, dar as vrea sa stiu cum ce chestii as putea pune pe masina sa mai creasca calutii un pic ca am doar 90 smile.gif biggrin.gif :bash:
Kry_Sty
deci lucian avea dreptate :angel: modelul este sport si nu se gaseste pe niciunde sigla cu rs si alte cele, asa ca daca stie cineva de unde pot si eu cumpara siglele acelea care apar in fata si in spate, decoratiile acelea pt praguri, un schimbator, si cam cat ar costa biggrin.gif
app: DORU am citit pe la postul totul despre masina mea ca ti`ai luat praguri pe care scrie 4x4, aveau cumva acolo si cu rs ? arigato.gif
Lucian72846
Tot de la dealer poti achizitiona elementele de design ! Daca inlocuiesti manerul de la schimbatorul de viteze , nu se mai asorteaza cu volanul de la TS . Manerul de origine RS are pielea perforata asmeni volanului din piele in trei spite . Volanul de pe TS , are designul celui de la RS dar nu are materialul perforat !
DORU
QUOTE(Cristi63246)
app: DORU am citit pe la postul totul despre masina mea ca ti`ai luat praguri pe care scrie 4x4, aveau cumva acolo si cu rs ? arigato.gif


Da, la dealerii Skoda gasesti catalogul de accesorii si poti achizitiona praguri inscriptionate RS.
Kry_Sty
e bine atunci smile.gif ms mult si sper sa nu ma rupa aia prea rau ca hoti sunt sigur smile.gif)))
Lucian72846
Nu cred ca este frumos sa faci asemenea remarca fata de dealer-ul care ti-a vandut totusi masina ! Este vina ta daca ai cumparat un produs fara sa-l testezi . Faptul ca nu ai primit informatiile necesare si complete despre produsul dorit de tine , este vina rep. de vanzari e drept , dar asta nu inseamna ca sunt h**i !
Kry_Sty
lool, stiu ce am cumparat si ca am luat ceva bun, dar io ma refeream ca ei o sa ceara pe alea cat vad cu ochii band.gif
poate imi fac vre`un discount ca vreau sa cumpar mai multe :angel:
@lucian: am vazut schimbatorul de la rs, ai dreptate materialele sunt diferite dar cred ca o sa cumpar doar nuca schimbatorului nu cu totul, vreau doar inscriptia rs biggrin.gif mai mult de 7-8 mil nu cred ca fac toate biggrin.gif
Lucian72846
Si " nuca " schimbatorului este din acelasi material , piele perforata !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.