Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pierd antigel din instalatie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Petrica61298
Am observat ca pierd lichid de racire, sub masina nu curge nimic insa periodic completez cate 1 litru si mi se pare ca atunci cand sta pe loc curge mai tare. Ce sa fie? M-am decis sa-i fac si schimbul de antigel, cati litri merg in instalatie? Recomandari?
marius89088
asa am patit si eu si am introdus un tub de la petrom e un tub mic cu praf si de atunci nu mai curge.bafta :wave:
Razvan88338
Daca spui ca tot completezi antigelul, nu vad de ce sa-l schimbi pe tot acum - probabil ca l-ai schimbat deja >>> identifica mai bine problema...ca un litru completat este destul de mult, ar trebui sa vezi pe unde se scurge. Praful din acel tubulet te poate ajuta dar cu conditia sa fie pori mici prin radiator...si nu stiu sigur cat o sa te tina...si inca ceva antigelul sa fie cel recomandat de producator....(eu am avut o Solentza inainte si stiu ca cei care au pus alt antigel - altul decat cel recomandat au avut probleme-distruge garnituri etc..). Eu iti recomand sa mergi cu ea in service...
ionut83652
vezi mai sugur pe unde e probleme sa nu fie de la pompa de apa!
ai schimbat si capacul la revizie?
si eu am avut aceiasi problema si vedem nica sub masina ca pana la urma sa vadca pompa de apa pierde !daca mai mergeam un pic buleam motorul se dusese rulmentul la pompa de apa si pe acolo pierdea!cat despre paful ala e o solutie de moment infunda porii mici dar risti sa infunzi si aeroterma din masina!mecanici nul recomanda!
florin55503
pai pot fi mai multe
1 radiatorul
2 furtune
3 pompa de apa
Lucian72846
QUOTE(Petrica61298)
Am observat ca pierd lichid de racire, sub masina nu curge nimic insa periodic completez cate 1 litru si mi se pare ca atunci cand sta pe loc curge mai tare. Ce sa fie? M-am decis sa-i fac si schimbul de antigel, cati litri merg in instalatie? Recomandari?


Fa o vizita la service AUDI , prezinta-le problema . Mecanicii vor gasi pe unde pierde instalatia antigel si apoi poti face schimbul . Atentie , antigel norma VAG !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.