Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan Diesel
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
alcris01
O intrebare pentru cunoscatori: am auzit prin targ ca motorul diesel 1.5 DCI de 65 CP ar suporta un chip tuning prin care s-ar castiga 15-20 CP. Este tehnic posibil, si daca da, unde s-ar putea face si cam cat ar costa?
alexandru-179
salut...da se poate si se ajunge cam pana la 80 cp si costa 300 euro...mi-a zis cineva, ma interesez si incerc sa-ti fac rost de un nr de tel
Vlad75531
incearca pe net sa cauti chip tuning. o sa iti dea mai multe rezultate. Studiaza piata si hotarastete. Din cate stiu eu ...aproape 85 de cai si ceva de genul 200-250 de euro
alcris01
Merci, mi-ar fi de ajutor un nume de firma sau macar un telefon. Daca cineva a facut aceasta modificare il rog sa-mi dea cateva detalii.
Marius43590
dupa cum zice toata lumea, e bine sa faci cateva mii de km inainte de a o tuna.

M-am gandit foarte mult in primii 10.000 km la un chip tuning, acum am aproape 15.000 dar sunt multumit cu ce imi ofera masina.

Acum, in loc de power prin tuning, as schimba masina cu una mai puternica, in momentul in care voi considera ca e nevoie.
alcris01
Te gandesti cumva la un Logan Prestige 1.6, 16v, 105 CP? M-ar tenta si pe mine sa fac o incercare. Dar o merita banii?
Jeff
Majoritatea tunerilor de pe piata ofera OBD chiptuning (pe mufa de diagnoza) pentru toate modele Logan. Cresterile de putere sunt urmatoarele:

Logan 1.4 MPI 75CP -> 81CP
Logan 1.6 MPI 90CP -> 100CP
Logan 1.6 MPI 16V 107CP -> 118CP
Logan 1.5 dCI 65CP -> 82CP
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.