Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chevrolet Epica
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
_Theo_
Ce parere aveti despre Chevy Epica? Cica este total diferit de Leganza si Evanda. Un prieten mi-a zis ca a citit intr-o revista ca daca iti place spatele de la Epica s-ar putea sa fi gay =)) Anyway...din ce am vazut pretul incepe de la 15 000 euro CIP si va fi rival cu masini gen VW Passat...sau cel putin asta se doreste.
octavian67510
azi am vazut una pe strada...am lasat-o sa ma depaseasca..mi-a taiat respiratia..intr-adevar..e super masina..
..ataca tare europa americanii astia de la GM..au ganduri mari intr-adevar..
James Kilowatt
Se spune ca trebuie sa scoata un diesel de 2.0L si 150CP. Fara diesel, degeaba ataca, europa va rezista biggrin.gif....
E a naibii de silentioasa, ma refer la cea cu motorul de 2.0L in 6 cilindri. Insa nu rupe asfaltul.
florin55503
De pe portile General Motors si anume Chevrolet a iesit un nou model demn de luat in prim plan este vorba despre Chevrolet Epica. Gasim la acest automobil 2 motorizari disponibile pentru moment ambele pe benzina: 2.0i 24V 144 CP si 2.5i 24V 156 CP. Prin aparitia lui Epica se doreste inlocuirea vechei Evanda care nu prea s-a facut vazuta nici prin designul sau si nici prin motorizarile disponibile.

Epica detine linii fine si atragatoare din orice unghi al sau, pe grila frontala avem o grila cromata a radiatorului, destul de mare, pe care este amplasata emblema constructorului. Avem de-aface cu stopuri elegante spoilere mari si agresive fiind dotat automobilul cu discuri de franare ventilate si ABS cu sistem de distributie a fortei de franare.

Desi la clasa sa Chevrolet Epica are rivali demni d eluat in serios sa speram ca masina va fi preferata de catre cei interesati de aceasta clasa mai ales ca pe ea gasim 2 motorizari bune si are un pret mai mic in comparatie cu: Alfa Romeo 159, Audi A4, BMW Seria 3, Ford Mondeo, Honda Accord, Hyundai Sonata, Mazda6, Opel Vectra, Peugeot 407, Volkswagen Passat.

Epica a fost prezentata la salonul auto de la Geneva care a avut loc in aceasta primavara la inceputul lunii martie.

Caracteristici tehnice

> model: Chevrolet Epica
> motorizare : 2.0i 24V 144 CP si 2.5i 24V 156 CP
> lungime: 4,80 metri
> latime: 1,80 metri
> inaltime: 1,44 metri
> greutate: 1.497 kilograme
> viteza maxima: 180 km/h
> acceleratie 0-100 km/h 10,1 secunde ( pentru modelul de 156CP )
> cuplu maxim (Nm-rot./min.) 181/4.200 (pentru modelul de 156CP)
> pret in Romania (TTI): 29.915 de euro
florin55503
mie mi se pare ca seamana foarte tare cu vectra
_Theo_
farurile tzuguiate sunt luate de la Seria 5...grila e un pic prea bombata pt gustul meu... :-??
octavian67510
..deja incep mofturile...
florin55503
daca nu vor scoate si un diesel vanzarile vor fi modeste
_Theo_
QUOTE(octavian67510)
..deja incep mofturile...

dar tu ce ai vrea? sa zicem toti...vai ce masini superbe exista...vai sunt toate exact ce ne-am dori...daca nu-ti prieste parerea cuiva atunci abtine-te de la comentarii si nu mai frecventa forum-uri... :bash: :brave:
octavian67510
...vad ca tie nu-ti prieste parerea mea...dl theo
_Theo_
QUOTE(octavian67510)
...vad ca tie nu-ti prieste parerea mea...dl theo

ceea ce ai zis tu nu prea e parere...da-ti cu parerea despre subiect...hai iti place nu-ti place...nu te baga in seama doar de dragul de a face post-uri...
octavian67510
..sorry mr theo...io asha intelesesem..sa-mi zic aici parerea si despre pareri...poate am gresit..totusi ma bazez ca nu am omorat pe nimeni...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.