Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stitzi cumva marca MASTERS este cea mai cea pt Laditze
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
cosmin - constantin88637
am auzit shi eu ca marca asta e cea mai buna shi vroiam sa-mi spunetzi shi voi ce parere avetzi
cosmin - constantin88637
MA REFER LA MARCA DE PIESE
Dragos56563
Se numeste MASTER. cica sunt nemtesti. Eu nu sunt deloc multumit. Dar deloc !

:wave:
florentin43993
Nici eu nu sunt foarte incantat de aceasta marca,dar in lipsa de altceva poti sa te carpesti cu ea. :bash:
Mihai103235
daca e vorba de MASTER SPORT eu pot sa zic ca toata masina imi este facuta cu piesele astea :angel: ...piese motor , cablu frana mana , filtru ulei etc etc
pana acuma eu nu ma plang de nimic ....si asa sper sa fie si de acum incolo

la firma asta v-ati referit ? logo din poza ?
Horia49540
asta e logo-ul "super-firmei" :bandit:

o sa se mire Dragos, dar uite ca de data asta o injur si eu :ban:
adica: am pus racorduri de frana de la Master, dupa cateva luni crapasera deja (putintel) si acum dupa aproap doi ani sunt deja crapate bine, vreau sa-mi iau din Ruse altele rusesti sa le schimb

alea de la basarabeni m-au tinut 6 ani, astea s-au dus repede:(((

dar am de la ei cruci cardanice, pana acum nicio problema, dimpotriva, la montare au fost chiar super, si merg excelent :boxing:

deci nu mai stiu ce sa zic: crucile bune, racordurile de frana nu (sunt si mai subtiri ca alea rusesti) :bash:
pe site daca te uti sunt super firma, cel putin au niste discuri si etriere de frana de zici ca-s de porsche , dar... blink.gif

eu n-as mai pune de la ei, mai ales ca am vazut si o lada cu condensator master care nu mergea... :bash:

si la cruci: sunt bune, dar la cea dinspre diferential a trebuit sa scot gresorul lung cu care vine si sa pun un gresor scurt, ca altfel loveste si se rupe
si cand gresez(la 10 000 km) tre sa-l scot pe asta scurt, sa-l pun pe ala lung sa gresez, apoi iar sa-l pun pe asta scurt, e pozitia nasoala...

crucea Fenox pe care a luat-o Popescu din Ruse e mult mai "cu cap" facuta, are gresorul intr-unul in captelele crucii...

deci si bune si rele... :wave:
Cosmin65397
tz biggrin.gif ....nu stiam eu de ce nu iau demaraj cu Ladita...uitasem ca am numai piese Master in motor...tzaaaa .Eu zic ca sunt bunicele piesele...mult mai bune decat ce se gasea pe grivitza sau in ghencea de provenienta ruseasca(sau bulgareasca sau turceasca sau "vaporeasca"...)...eu sunt multumit.
Horia49540
da, aici sunt de acord, sunt mai bune decat unele piese contrafacute rusesti, si or avea multe piese bune, da' uite ca m-au suparat cu furtunele de frana... :bash:
te pomenesti ca de-aia n-ai demaraj biggrin.gif :wave:
mihail81843
Aceeasi problema am patit si eu cu acelasi tip de furtun Master , luat tot din acelasi loc . OBOR. in luna Mai si montat imediat , am avut prob cu frinele si m-am uitat mereu pe la roti, unul dintre furtune era crapat in partea dinspre etrier, deci calitate slaba si sint mai subtiri
Horia49540
deci e clar: trebuie impuscati biggrin.gif :bandit: :wave:
alex111735
nu stiu daca intreb bine aici dar risc biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
am si eu o problema la masina in cluj este reprezentanta(ei aduc piese doar in minim 8 zile) si un magazin cu piese (nu tocmai de ce-a mai buna calitate)
as vrea sa stiu daca poate aduce cineva piese pentru NIVA dar asa, mai de prin rusia rusia.
Horia49540
uite ce am aflat noi la BG: piese originale de al Togliatti nu se aduc nicaieri, sau daca gasesti sunt extrem de scumpe, dar oricum cica nu se gasesc...

asa ca restul pieselor sunt facute de firme rusesti, bieloruse etc. si sunt mai bune-mai rele, cum ti-e norocul...

la prima vedere mie mi se pare ca piesele facute de Fenox (din care am luat ni) ar fi ok, sunt bieloruse...dar ramane de vazut in timp...
in Buc nicio sansa de piese originale de la Togliatti

in BG am gasit ambreiaj occidental pt lada 100 euro palca+disc

dar daca nici la voi la reprezentanta nu sunt piese bune...rusinos :puke: :bash: :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.