Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nedumerire Logan
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
mihai83654
Salutare din nou. Vreau sa va intreb , daca sunt eu paranoic sau nu, dar am fost la o plimbare cu un logan, si am impresia ca motorul de 1.4 este mai zgomotos decat cel diesel , iar masina vibreaza mai mult. Sa va povestesc.
Am fost in weekend la Buzau, sa vizitez niste prieteni si am fost la o plimbare cu un Logan 1.4 si am stat in spate. Vreau sa va spun ca la 120-130 km/h ma simteam ca in dacia din 95 a lui tata, care cum dupa ce depasea 110 km/h incepea si "tipa". Mi s-a parut foarte ciudat ca este foarte galagioasa si ca se simteau vibratiile prin scaun....In urma cu o luna am fost si la un test drive de diesel Logan(ca asta aveam...poate mai am inca in cap sa cumpar) si la 140 mi s-a parut silentioasa si fara vibratii. Voi posesori de Logan, ce imi puteti imparti din vasta voastra experienta biggrin.gif ??
Meditatorul
intradevar, dupa 120-130 km/h, devine zgomotoasa.

izolarea fonica este precara.
Sorin82761
Mihai pai asa am auzit si eu ca ar fi cam insonorizata masina , dar am inteles ca la noul model 1.6 16 v sa rezolvat in mare problema , oricum eu iti dadusem un link , acolo unde ai deschis topicul de versus , unde era prezentata si treaba asta
virgil84493
Iar la banii bagati intr-un Logan Diesel, cred ca ar merita sa cauti si alte variante!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.