Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tip de cutie de viteze in 4 trepte?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
Cristian88423
Este vorba despre o dacie 1310 TLX fabricata in oct. 1991. Masina este dotata cu o cutie in 4 trepte de viteza. As dori sa stiu ce grup conic are (8x33 sau 9x34) si ce tip este. Am atasat o poza cu 3 tipuri de cutii de viteze disponibile pe dacia berlina. In afara de ce este in tabel mai exista o cutie de viteze tip 352 cu diferenta ca in coloana 6 srie "Ax comanda O13". Din tabel rezulta ca
pe masina mea este montata o cutie de tip 352. Mentionez ca la 90 km/h am 3000-3100rot/min. Asadar ce grup conic are cutia mea si de care este. Eu cred ca este una dintre cele doua care sunt cu modul marit pentru ca in viteza 4 intre 50km/h si 70km/h nu se "infige" foarte tare. Voi ce parere aveti?
Cristian88423
Pentru ca totul sa fie mai clar am pus si cealalta imagine. Va rog, daca se poate sa-mi spuneti cum ati dedus tipul cutiei (modalitatea de calcul sau formulele folosite).
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
FLORIAN88670
daca c.v. nu apartine unei masini pt. export intr-o tara muntoasa[ex. Columbia, Chile] sigur ai grup conic 9x34. Cu stima FLORIAN CERCEL , senior linia de montaj cutii viteze Atomobile Dacia Renault,pentru orice relatii suplimentare privind domeniul c.v.Dacia ,Oltcit,Nova,Supernova,Solenza,Logan nu ezitati sa ma contactati la tel. 0741077377 sau email:florian_cercel2004@yahoo.com
T u d o r
QUOTE(FLORIAN88670)
daca c.v. nu apartine unei masini pt. export intr-o tara muntoasa[ex. Columbia, Chile] sigur ai grup conic 9x34. Cu stima FLORIAN CERCEL , senior linia de montaj cutii viteze Atomobile Dacia Renault,pentru orice relatii suplimentare privind domeniul c.v.Dacia ,Oltcit,Nova,Supernova,Solenza,Logan nu ezitati sa ma contactati la tel. XXXX sau email:florian_cercel2004@yahoo.com


bine ai venit pe forum, Florian. Am o intrebare careia ii caut raspuns, si anume: Cutia de viteze a Loganului de 105 cai este diferita ca etajare fata de cea a modelului 1,6 cu 8v?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.