Help - Search - Members - Calendar
Full Version: RCA mai scump din 2007 si cu carte verde inclusa
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Dan87905
De anul viitor, șoferii vor putea acoperi cu polița de asigurare auto obligatorie pagube de cel puțin o sută de mii de euro. Potrivit Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor, această sumă va reprezenta, de la 1 ianuarie, valoarea minimă de despăgubire pentru care se vor încheia polițele RCA. Despăgubirea mai mare înseamnă, însă, și o sumă mai mare plătită de șoferi pentru a-și încheia polița de răspundere auto obligatorie....

Sursa Realitatea
Sorin82761
Pai uite eu anul asta la masina care am vandut-o aveam motor 1.4 si platisem 1.6 milioane , acum cand mi-am luat masina ( in leasing ) , mi-a venit asigurarea ( RCA ) , de la firma de leasing 3.3 milioane ( aceiasi motorizare ) , are inclusa si cartea verde
danmatyas
ai platit atata pentru ca tu acum ai platit o polita pentru motorizarea respectiva dar pt persoana juridica, pt ca e pe firma de leasing, ceea ce e mai scump.
Baby Blues
Si eu am fost speriat de un prieten care mi-a spus ca se vor mari asigurarile si mai ales pt cei cu motoare cu capacitate mare. Avand motor de 2.0 ma intreb cam cat voi avea de platit? Nu ar fi normal sa se plateasca si in functie de euro? ma intreb daca o Dacie non-euro polueaza mai mult decat un motor de 2000 cu euro 3?
HalbaSus
Pentru a vedea cat va costa RCA-ul consultati si voi www.asig.ro, nu cred ca are legatura RCA-ul cu poluarea... cred ca tine de conceptia "capacitate cilindrica mai mare -> viteza mai mare -> accidente mai multe"... ce-i drept nu prea e corect pentru ca un opel vectra 2.0 DTI are 101 cp pe cand un golf GT 1.4 TSI are 170 cp... blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.