Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sa cumpar stilo????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
bogdan88499
am gasit un stilo 2001 90.000km revizii tot clima 115cp vrea 8500 eur vreau sa ma consult cu cunoscatorii, merita banii?
am un punto acum jtd din 2000
Cipp
Mai negociaza putin si fa un test la un service serios!
r4mp
mai da cateva detalii despre dotari .. 3 / 5 usi .. si presupun ca vb de 1.9 jtd
bogdan88499
5 usi daca negociez la un 8000 eur este ok? spune ca are reviziile facute la timp, la reprezentanta, distributie schimbata la 80.000 ce anume ar mai trebui sa schimbe pana acum? ca este dotata de top probabil modelul dynamic, este vorba de 1.9 jtd
r4mp
da.. este ok ca pret, daca a schimbat si distributia inseamna ca te`a scapat de o distractie de ~ 15 mil. " el spune " .... el sa FACA si sa iti arate cartea de service, pentru ca nu peste tot stiu mecanicii sa se ocupe de fiat.. poate nici n`au sculele necesare.. spre exemplu la rar si la itp am pierut cate o jumatate de ora ca nu aveau cu ce sa`mi decapsuleze motorul
bogdan84115
merita chiar si la 8.500 daca totul e ok dpvd mecanic,electric, etc
cei de la AAA auto mi-au oferit 8.000 pe al meu(in conditiile in care isi pun la revanzare intre 1000-1500 euro in plus) - tot 1.9 jtd 115cp ., 2001, 100.000 km ..e adevarat cu extra optiuni
dar vb cu vanzatorul sa o testezi ..du-o intr-un service fiat..nu te lua numai dupa carte..poate au aparut probl pana acum
bafta
Stefan-118
Testeaz-o la autotest (www.autotest2000.ro) cu 2,5 mil iti spune tot despre masina
Ionut45405
QUOTE(r4mp)
nu peste tot stiu mecanicii sa se ocupe de fiat.. poate nici n`au sculele necesare.. spre exemplu la rar si la itp am pierut cate o jumatate de ora ca nu aveau cu ce sa`mi decapsuleze motorul

Da' ce "capsula" are motorul tau ? Ca e acoperit cu un amarat de capac cu 4 inbus-uri tx care se gasesc in orice trusa de 30-40 RON !
Daca masina a fost cumparata de la Auto Italia trebuia sa schimbe distributia la 60 nu la 80 de mii. Dupa mine Computestul nu e cine stie ce smecherie, rapoartele lor nu sunt totdeauna exacte. Si vezi ca nr de km poate sa nu fie deloc cel afisat, ar trebui "intrebata" centrala de injectie ca s-au vazut cazuri de diferente de cateva sute de mii de km !
r4mp
da ionut.. " plasticu ala amarat " nu au putut sa il scoata la itp decat cu niste improvizatii .. si hai sa zicem ca era un centru mai mic.. dar la rar!? da`o in aia de treaba ca isi prindeau urechile blush.gif
bogdan88499
va multumesc frumos, nu ma asteptam sa ma ajutati asa mult, am un fiat de 1 an dar am aflat de forum ce putin timp si nu credeam ca sunt si oameni care mai ajuta.
omu a lasat-o la 8000 eur merg cu el la auto perugia am vazut-o are cateva zgarieturi una mai pronuntata de la parcare mai are un contact la senzorul airbag pasager nu se stie ce, spune ca este clamela dar o repara el si janta pe fata dezechilibrata blush.gif (unde se poate repara?)
a schimbat distributie, caseta brate bucse fata , amortizoare
toate reviziile si reparatiile le-a efectuat la auto perugia

in rest vreau sa vand un fiat punto jtd 2000 1.9 85 cp distributie schimbata, casetala 107.000km are 116.000 km, ac, etc. vreau 5.000 eur nediscutabil
daca este cineva interesat astept sau daca aveti cunostinte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.