Help - Search - Members - Calendar
Full Version: diverse!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
Ion88513
am si eu o nelamurire.care este viteza maxima a unui bmw 320 d 150 hp din 2003 si daca are vreun limitator de viteza sau nu este prezenta la aceasta motorizare.referitor la bmw x5 3d 218 hp daca tractiunea este permanenta,am vreo sansa sau se poate sa patineze rotile la plecare de pe loc?aaaaaaa....patinarea se poate realiza numai la cutie manuala sau se poate si la steptronic(nu neaparat la x5 ci la orice bmw)?
ionut83652
ba la un bmv 320 nu pre poti nu prea conteaza daca ai controlul tractiunii activat sau dezactivat cam sesizeaza patinarea rotilor imediat taie gazul am incecat si eu la 5000 rpm in 1,2,3 ,si desi isi in a 3 da sa patineaza sesizeaza repede pierdere tractiunii si taie gazul poate doar cu unul de genaratie mai veche!cat despre celalalte habar n-am!
Lucian55
despre 320d din 2003 am un prieten care zice ca a avut 220km/h pe kilometraj
despre x5. x-driveul este acolo permanent si atunci cand sesizeaza pierderea aderentei actioneaza imediat.
Grigore32898
Salut, tocmai ce mi-am luat un astfel de BMW 320 d, il am d o saptamana, i-am schimbat toate filtrele + uleiul si am venit pe autostrada pitesti bucuresti cu 230 pe ceas .. acum nush dak cea indicata era chiar viteza reala dat fiin faptul ca ea are in talon viteza maima de constructie 215 kmh.. si pot spune k se duce destul d bine d la 180 la 220 adica nu oboseste k majoritatea masinilor. Bafta..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.