Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Garantia extinsa la Renault Megane 2 isi merita banii?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
D88510
Salut!

Intentionez sa imi cumpar un Megane Sedan 1.5 dCI 100 CP si nu stiu daca sa aleg in plus si garantia extinsa: 12 luni = 487 Euro; 24 luni = 798 Euro. Merita sa dau banii pe ea?

Ma gandesc ca nu o sa o forjez foarte tare (dus-venit la servici... drumuri in afara Buc. in weekend.. etc). Nu sunt nici vitezoman asa ca parerea mea este ca nu merita sa dau banii...

Ce parere aveti? Imi puteti da un sfat?

PS: Va multumesc anticipat pt comentariile voastre. Scuze daca un subiect asemanator este deja pe forum... Nu am avut prea mult timp sa caut...
ncristi
Eu zic ca merita. Face liftul este o masina reusita dar fiind diesel si locuind in ro. eu cred ca o garantie de 4 ani este binevenita smile.gif
Mircea38023
Daca esti 100% hotarat sa iei Renault (eu nu mai recomand nimanui aceasta marca , mai mult...pentru mine nu mai exista) atunci clar ia-ti garantia extinsa. Vei avea nevoie de ea tongue.gif
mef88844
Garantia extinsa poti sa o alegi in primul an de la cumparare.
Nu e obligatoriu sa optezi pt ea de la inceput.
Ia-ti masina si vezi dupa aceea daca ai nevoie de ea sau nu.
dan48523
Numai sa ai grija sa optezi pt garantie in 365 de zile de la data semnarii comenzii. Eu nu am fost atent, am confundat cu data la care mi-au predat-o (era diferenta de 5 zile) si chipurile nu s-a mai putut face nimic.
Ionut85135
QUOTE(dan48523)
Numai sa ai grija sa optezi pt garantie in 365 de zile de la data semnarii comenzii. Eu nu am fost atent, am confundat cu data la care mi-au predat-o (era diferenta de 5 zile) si chipurile nu s-a mai putut face nimic.

Salut!
Si ce s-a intamplat.. sau ce se poate intampla?
Intreb, caci sunt pe cale sa achizitionez un renault si eu.
CCI
Pai as zice ca nu si-a mai putut extinde omu garantia .....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.