Help - Search - Members - Calendar
Full Version: metabond la pd?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
marius70408
salutare am facut schimbui de ulei si ma gandeam sa`i pun si un metabond gold in motor . afecteaza ceva? pe la pompe duze?
G e o r g e
mai bine nu stai matale linistit si schimbi uleiul mai des daca ai pitici cum ca nu ar fi bun uleiul ? smile.gif

sau stiu ! pui un ulei mai scump !
marius70408
QUOTE(G e o r g e)
mai bine nu stai matale linistit si schimbi uleiul mai des daca ai pitici cum ca nu ar fi bun uleiul ? smile.gif

sau stiu ! pui un ulei mai scump !


nu`i vorba de ulei eu merg foarte mult in orasa ( 3000 pe luna) si ma gandeam pt. protectia motorului. metabondu reduce frecare si asigura mai bine ungerea , asta pe care al folosesc eu e pe baza de particule de caramica si ma gandeam sa nu`mi afecteze pe la pompe duze. eu pana acuma am avut mumai opel si mergea foarte bine acum am golf IV . astept un sfat ; se infunda pompele?
Sorin82761
Salut eu am folosit metabond atat pentru ulei cat si pentru benzina ( am avut ceva probleme cu mizeria depusa in rezervor ) , pot sa iti spun ca s-a vazut o imbunatatire ... , rau nu a facut
Cipi45667
vezi ca vand si ulei 5-40 norma PD facut de ei.
iulian99579
nu infunda nimic pentru ca arde fara cenusa(descompune in particule f f f f f mici ceea ce gaseste in neregula in rezervor pana la camera de ardere)si acestea trec si prin injectoare fara a le infunda
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.