Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bec aprins Audi A6
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Razvan88338
Mi s-a aprins un bec pe bord la un Audi A6 2.5 TDI care arata cama asa (O), parantezele sunt intrerupte:
Placute de frane ????
Help...


Multumesc
Vlad75531
Din cate stiu eu da..sunt placutele de frana!
Razvan88338
Multumesc...eram putin ingrijorat...n-as vrea sa stric ceva la ea... blush.gif
Vlad75531
Ideal ar fi sa te duci sa verifici placutele, si de fapt sa le schimbi. INseamna ca sunt terminate si poti face rau daca mergi asa pentru ca o sa duca la stricarea discurilor de frana.
Razvan88338
Multumesc pentru ajutor, placutele au fost, le-am schimbat instant (m-a curentat ceva la buzunar biggrin.gif ...si da....Vlad, din pacate, discurile sunt putin uzate...deh este un Audi Second Hand...nu stii absolut totul....despre masina.....
Am simtit eu un usor tremurat mai ales la viteze mai mari pe autostrada cand franam de la 180 la 140-150 km/h., apoi alt simptom, nivelul la lichidul de frana f.f scazut, s-a aprins becul sa-l completez...l-am completat si nu s-a mai aprins.....deh, dar placutele erau uzate... Acum...a revenit si lichidul de frana la...nivel...
Vlad75531
Bine ca le-ai schimbat! Stiu cum e cu usturimea... la mine la bora m-au costat placutele 4,5 milioane. Asa ca imi dau seama la tine! blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.