Help - Search - Members - Calendar
Full Version: laguna 1.6 2000
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Octavian86588
Salut,

Fiind in cautarea unei masini SH, am gasit si laguna 1.6 din 2000 in jur de 7000E. Imi puteti spune si mie daca masina merita, are pe la 130000km la bord -nu e mult pentru un benzinar? in rest nu pot spune nimic arata super si dotata pe masura, pare a fi intretinuta. Si care ar fi costurile de intretinere. As vrea niste pareri pertinente de la cei ce aveti o masina la fel sau asemanatoare.

Sper sa ma ajutati cu niste pareri :wave:
G e o r g e
motorul e prea mic pentru caroseria lagunei .
lucian59987
salut

am si eu o laguna asemanatoare, 1.6/16v/107 cp,cu dotari destul de consistente
la consumabile e destul de rezonabila,am schimbat la a mea un capat de bara si am dat 45 ron+montaj 25 ron+dirctie facuta 100ron fa socota si vezi cum e comparativ cu-n passat de acelasi an,un disc de ambreaj e 355 ron+ montaj cred vreo 140 ron,kit distributie undeva la 550 ron cu tot cu manopera,iti zic de preturile astea deoarece ma interesat,bine pot fi mult mai mari la reprezentanta chiar foarte mari dar eu m-am interesat la magazinele de la mine din oras,eu sunt din moldova,asa ca stai fara grija ca nu sunt de speriat
intradevar motorasul e cam micut dar destul de bun daca nu esti vitezoman si tii cont si de consum eu l-am testat atit la plin cit si pe computer si e diferenta la plin cu 300 grame in raport cu ce arata computerul avind in vedere ca eu fac plinul pina da afara caci daca las unde se opreste pistolul arata la fel cum arata si computerul,in rest asezare buna la drum odihnitoare,imcapatoare,portbagaj spatios,e destul de buna pentru drumurile noastre e destul,a uitam consum testat 5.5 / 6.3 / 7.8 cu climatronicul deschis pe timp de vara
iar comparativ cu pretul se mai poate rupe eu o am de 4 luni si am dat pe masina 6850

multa bafta
Adrian
inainte de a alege fordu, trebuia sa ma decid si in privinta unui megan tot de 1.6 cu 107 cp. sfatul care m-a influentat a venit de la un amic mai priceput ca mine la masini.
consum pe la 14 litri in oras ( in conditii de aglomeratie extrema - cum e de obicei in bucuresti )
demaraj destul de bun
trebuie sa ii schimbi distributia ( are 13000 )

poate gasesti o laguna 1.9 dci 120 cp
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.