Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Honda Civic Type R
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
Eva31188
E frumoasa rau masina asta...Daca ar fi sa aleg intre ea si C4 coupe mi-ar fi f. greu...pt ca marele ei dezavantaj e pretul...
CPI
Eva, trebuie sa mergi cu ea intii. Nu te uita doar la cum arata, urca-te in Honda (chiar daca doar in Civic de 1.8 deocamdata pina vine CTR-ul in tara) si in C4 si apoi sa mai vorbim.
Eva31188
CPI, mi-ai starnit curiozitatea, da-mi te rog niste detalii...(cat mai obiective, sper ca nu lucrezi la Honda ...sau la Citroen)
Eva31188
Pt. cei interesati: noul Civic type R

http://www.redh.co.uk/
CPI
Nu lucrez la niciunii.

Am mers cu Civic-ul de 1.8. Il simti in jurul tau, raspunde la comenzi (la fel ca si Accord-ul meu biggrin.gif ). In plus Civic-ul e mai usor si chiar cu 15 CP mai putin decit am eu ajunge mai repede la 100 km/h.

Nu stiu cu ce motorizare de la C4 vrei tu sa compari. Cel de 1.6 nu are nici o legatura cu 1.8-ul de pe Civic. Poate cel de 180 CP, parca ii zice VTR la versiunea respectiva.

Plus ca C4 coupe e ciudat (daca ma intrebi pe mine) Daca iti pui scaunul normal (sa ajungi la volan) e greu sa iti pui centura - usa e foarte lunga si ca atare stilpul este muult in spate. Daca dai scaunul in spate sa iti prinzi centura parca ai conduce de pe bancheta....

Bordul e o chestie de gust, la fel si exteriorul, asa ca nu ma pronunt la nici una.
Cum ziceam, du-te la drive-test. Pentru Civic ti-i recomand pe cei de la asko, eu cu masina lor am mers si sint prompti.

Succes la alegere!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.