Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intrebare de incepator
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Adrian85651
Am observat la o groaza de masini care au anunturi de vanzare ca au numere rosii(provizorii). Asta inseamna ca proprietarul de-abia a cumparat-o si vrea s-o vanda?...nu inteleg foarte bine situatia...
eddie
Asta inseamna ca VEI LUA O MASINA DE LA UN SAMSAR ! biggrin.gif
Geroge73919
QUOTE(E d d i e)
Asta inseamna ca VEI LUA O MASINA DE LA UN SAMSAR ! biggrin.gif


Corect dupa ce masina a intrat in tara poate circula in limita de 25 de zile cat sunt numerele de tranzit, dupa trebuie obligat fortat sa te duci la politie sa o inscrii si iei numere provizorii, bine asta se intampla in cazul nefericit in care samsaru nu a vandut masina cu nr straine si sa fie nevoie sa o inmatriculezi tu
eddie
Cred ca se refera la masini care nu neaparat sunt aduse dinafara tarii ! Avem noi masinile noastre care pot fi revandute intr-o luna !
RUE
am vazut un anunt cu matiz alb 2005 cu 53 000 km cu 3600 euro.
sun, intreb care e starea... perfecta!
a avut accidente si revopsiri? nuuuuuuuuuuuu

stabilesc intalnirea seara la 6 si mai avea niste clienti, o tipa venita cu fratele ce lucra chiar pe matiz si zicea frate su pe la spate ca nu e ok masina ca el nu o lasa ca sa o cumpere.

astept sa o pot verifica si am vazut vopseaua cam stralucitoare.
capitonajele pe usi (varianta ieftina) cam hartanite,, deci demontate si montate.
salt la motor, si spre semiaripa din fata dreapta erau suruburi cu capul cu vopsea. uleiul era cox rau de tot.
la aceasi aripa la exterios pe zona inferioara am gasit putin vopseaua de jos: rosu.
pragurile unde sunt mascate de usa din stanga spate cu lovitura. scurgeri de vopsea pe aripa interioara mascata de usa.
in portbagaj dezastru cu platicele scose si aiurea asezate.

si tot mai sustinea ca nu a fost lovita.
pana am terminat si porba de motor care suna ca tico la 120 000 km (cand aveam tico de serviciu), fratele si sora s-au intors sa mai negocieze.

da... avea numere rosii!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.