Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bec SRS aprins (2 airbaguri lipsa) la Mercedes C200 (2003)
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Gabi79232
Nu am 2 airbags din 6 , la un Mercedes C200 din 2003 si este aprins becul SRS si i-mi scrie pe ecran ca am probleme .
Cum as putea sa-i anulez sau sa-l repar fara sa-i pun cele 2 airbaguri care lipsesc.
Va multumesc
stelian61244
incearca la un service de mercedes sa vezi cum poti pacali senzorii si sa-ti faca un reset la calculator, in bucuresti am facut la augsburg militari.
Sorin82761
Cunosc pe cineva care a avut problema la polo cu avertizorul de airbag ..si a scos becul blush.gif
HalbaSus
Sorin, dupa ce a scos becul de la airabaguri, nu i s-a aprins alt bec (eroare la sistemul electric) ? La opelul meu din 97 s-a intamplat exact acelasi lucru (bec airbag aprins), am scos becul, si pe urma mi s-a aprins becul de eroare la sistemul electric, pe tester spunea ca e ars sau lipseste becul de airbag.

Nu de alta dar am un prieten cu polo, i s-a aprins becul de airbag, s-a dus la reprezentanta, aia au verificat contactele, au verificat la tester, au ajuns la concluzia ca airbagul functioneaza... dar becul tot aprins ramane, ar ramane solutia "vulgara" a scoaterii becului... dar eu l-am avertizat ca ar putea sa se aprinda alt bec asa ca ezita... daca nu s-a aprins alt bec... il scoate si el biggrin.gif
Sorin82761
Asta era ceva polo din 95 si el a vrut sa vanda masina .... si sa nu se vada ...cel putin pana a vandut-o nu a aparut nimic blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.