Help - Search - Members - Calendar
Full Version: faruri cu sticla clara pr octavia 1
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
stely87827
am o octavia 1 din 2000 si sticla nui clara ceea ce "strica" la cum arata masina. as putea pune faruri cu sticla clara cum sunt pe octavia cu facelift?
stely87827
aici si poza
Butnaru71161
frumos...
Bogdan76299
Esti sigur ca ai farurile din sticla si nu din plastic.?
Eu la mine le am din plastic si chiar am avut o urma pe care am scos-o prin polishare. Exista polish specializat pt. faruri de plastic.

Daca transparenta e afectata din interior atunci am citit pe forum ca se poate spala farul cu rezultate f. bune.
Lucian72846
QUOTE(stely87827)
am o octavia 1 din 2000 si sticla nui clara ceea ce "strica" la cum arata masina. as putea pune faruri cu sticla clara cum sunt pe octavia cu facelift?


Pentru a monta farurile de la face lift , ai nevoie de schimb bara fata , semnalizatoare si grila fata !
............ frumoasa masina . Sa o stapanesti sanatos ! Ce motorizare ??? :minigun:
AlexTM
Mama ce masina! Ce bengos esti, frate!!!

Ai dat si bani s-o faci asa? Mie-mi vine rau cind o vad... :puke:
stely87827
merci.

acuam mi-i in lucru ca am lovit bara fata si am pus una de la mattig si am modificat-o. o sa schimb si semnalizatoarela ca oricum mi s-o rupt prinderile cand am lovit-o.
Lucian72846
Cu ce motor este echipata ?
stely87827
nu se potrivesc. prinderile la far sunt identice doar ca cele cu sticla clara sunt lai mari si nu intra de bara de protectie de sub spoiler. motorizarea 90 de cai din fabrica minus cei care o mai murit pe drum plus un filtru sport si evacuare cu diametru marit si fara catalizator si cu toba sport. urmeasa o turbina mai mare si un intercooler si un chip.
Lucian72846
Ok , spor la treaba !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.