Help - Search - Members - Calendar
Full Version: distributie fiat punto
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
liviu87545
am un punto din 2001 care se apropie vertiginos de 120.000 de km, moment in care, dupa umilele mele cunostinte trebuie facuta distributia (sau cum s-o fi numind, scuzati-mi ignoranta si ajutati un om plin de nevoi), curea, role...
are cineva idee cat costa toata treaba asta? am un preten care are un preten care are un preten... u get the picture... care a zis 18 milioane!
intrebarile mele sunt urmatoarele: a trecut cineva prin 'revizia' asta de 120.000km?
in ce consta de fapt?
cat costa?
stie cineva un meserias ieftin si bun care ma poate 'rezolva'?

multumesc anticipat!
adi83155
Eu am gasit la un magazin care importa piese pt fiat cureaua la 1 milion, o rola la 800.000 si cealalta la 2,5 milioane.Si eu trebuie sa mi le schimb si intreab, trebuie schimbata doar cureaua sau si rolele, am auzit ca si pompa de apa trebuie.Daca merg la mecanicu meu o sa-mi zica ca trebuie tot schimbat ca e tip din ala care le face ca la carte,dar daca si-a schimbat cineva cureaua il rog sa-mi zica daca trebuie schimbate toate.Merci.
Eduard46373
LA service Fiat costa in jur de 500 dar sa te pregatesti pt manopera ca poate ajunge chiar dublul.
adi83155
Poi oricum nu o duc la ei la service pt ca stiu ce preturi au.Intrebarea era daca trebuiesc schimbate neaparat si rolele si pompa de apa impreuna cu cureaua.Am inteles ca trebuie daca vreau sa am garantie la curea, dar nu ma intereseaza asta pt ca oricum cureaua-i 1 milion.
Alin93635
Salut...Eu am Punto din 2001, 1.2, 60 de cai.la acest model am gasit la un mag de piese auto cureaua la 60 ron si rola(ca una ar fi doar se pare la acest model) la 35 ron. Curand treb sa le skimb si eu dar nu m-am hotarat inca unde. Magazinul este undeva pe Ion Mihalache.Au super preturi baietii...si au piese bune.Am luat filtru de ulei man si era made in germany... biggrin.gif
Ionut45405
Rola(e) neaparat! Pompa de apa - indicat, neaparat verificata, nu e prevazuta la "consumabile".
Treaba e ca daca se rupe cureaua se farama mult mai multe in motor, asa ca poate e o optiune si garantia...
adi83155
Asta am uitat sa il intreb pe tipu de la magazin.Ei dau garantie pentru curea in sine sau si pentru eventualele pagube pe care le produce?
Eduard46373
Dau garantie cu gura si faptic doar daca o montezi la sevice agreat de ei!
Dar daca pastrezi bonul ti-o schimba daca nu se potriveste ca de,daca serupe ei nu sunt evina ci noi ca .....gasesc ei de ce!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.