Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum vi se pare pretul???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Laura86399
Buna ziua la toata lumea!
V-am spus ca vreau un Opel Astra Clasic de 1,7 DTI de 7500-8000E.
Am gasIt mai multe c, dar care depasec 8000din pacate.
Una dintre ele, de care s-a indragostit sotul meu, costa chiar un 8700E negociabil. E din 2002, cu aprx 130.000 Km. la bord. E super...estetis vorbind. n-am intrat in amanunte la verificari. E model sport..adica are cauciucuri late, in interior scaunele sunt sport.. chiar e impecabila.
Ce credeti? cere mult? Sa mai caut? Astept pareri! Multumesc!
Geroge73919
km dubiosi
Laura86399
in ce sens km dubiosi? E posibil sa fie falsi?...dar in rest? Ar fi Ok? Nu e prea scumpa?
florin55503
pai in germ cu un diesel se fac intre 30.000 si 40.000 km pe an.(daca nu a fost masina de firma)se inmulteste cu 4 si pe acolo iese. numai ca daca te uiti pe mobile .de vei vedea ca masinile ieftine sar de 150.000
Mariustom
offtopic.gif Rog un moderator sau admin să mute acest mesaj aici, iar pe Laura să fie atentă unde postează, să nu mai deschidă topic nou în loc de răspuns în continuarea topicului existent :bash:
Atenție pe ce buton apeși :wtf:
florin82141
nu mai fi asa rautacios este si ea noua, nu se pricepe. biggrin.gif
Mariustom
N-am fost răutăcios, Florin, doar că altfel tot ar fi greșit biggrin.gif .
Și, clar, toți mai greșim ... biggrin.gif :bash: biggrin.gif
florin82141
asa este biggrin.gif beer.gif
Geroge73919
QUOTE(Laura86399)
in ce sens km dubiosi? E posibil sa fie falsi?...dar in rest? Ar fi Ok? Nu e prea scumpa?

]
Sfat fa o tura duminica prin targ si sa imi spui si mie daca gasesti vreo masina cu mai mult de 130 de mii de km, am fost eu inainte de a-mi lua masina si am vaz masini din 2000 diesel cu 80-90 de mii de km cu carte service cica, acum mai nou s-au prins baietii si le lasa la 130 de mii, nu zic ca a vandut cineva un Mercedes aduc din afara care a fost taxi , din 2004 cu 270 de mii de km dati evident la 130 de mii
Laura86399
Ok...Mi-am asumat greseala...am apasat "raspunde"...chiar nu am stiut...scuze

Ref. la subiect...Cu kilometrajul am inteles...dar in rest...?
Concluzia: Vi se pare scumpa? Sau e in limitele normalului?
eddie
Am dat eu un anunt de vanzare pe alt site pentru un coleg care isi vindea un Opel Astra caravan de 1,7 Dti,cu numai 65.000 de km.Masina era din Romania luata,fabricata 2002.A cerut 7.500 de euro si nu l-a sunat nimeni.I-am spus sa mai lase ceva.Cand a spus ca o da cu 7000 de euro,primul care l-a sunat a si luat-o !

P.S. Deci preturile alea de mai sus pe care le spui tu sunt prea mari,te asugur eu,mai cauta ! Una noua e 13.200,ce naiba !
Remus87735
Eu stiam ca la nemti sunt crem (ca untul, mai bine zis). Gresesc?
eddie
Gresesti ca esti off-topic,nu vorbim acum de culori.
Andrei59324
in primul rand nu cred ca opel a scos varianta sport pe astra cu motor d 1.7......cred ca aceste modificari le-a facut fostul proprietar.
Aceste modificari sunt ca urmare a pasiunii pentru masini sport.....deci....masina e posibil sa fii fost alergata...mai mult ca sigur!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.