Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intra apa in ulei.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Berlina/Break/Pick-up
sergiu1
este o dacia 1310 pe injectie din anul 2000.cred ca pe la 20000km i-am fiert apa urcind la munte si de atunci pierde apa. am schimbat 4 garnituri chiuloasa de atunci dar tot pierde apa.am rectificat si chiuloasa dar degeaba.acum la penultima (schimbata acum cam 1 luna)si la ultima garnitura(schimbata acum 2 saptamini) a inceput sa bage apa in baia de ulei(la citeva zile dupa ce o schimbam).cum pot sa -mi dau seama daca este blocul fisurat sau daca patrunde pe la inelele de la baza camasilor?sau pe unde mai poate patrunde?ce garnituri are acest motor: de cupru sau de cauciuc?
multumesc
ionut83652
in mod normal cond motorul fierbe mai intai cedeaza ciuloasa mai greu blocul poate nu ai rectificat bine chiuloasa oricum e sigur ca problema ta e din chiuloasa sau bloc dar sunt mult mai mari sansele sa fie chiuloasa in continuare fisurata(poate nu ai rectificato bine mai are vreun por)
sergiu1
pai daca era chiulasa nu imi fierbea apa?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.