Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pilot automat!!!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin82141
cam la ce bani -m-ar duce pilotul automat la reprezentanta?cu manopera cu piese.......mersi
ionut83652
la volksvagen e 1200 euro aftersale poti monta un sistem pe acceleratie daca e electronica care are calc separat si citeste bordul al viteza nu cutia care costa can 10-12 mil cu tot cu montat
eddie
Pai daca o faci la o reprezantanta Opel din Romania,te costa 4,2 milioane daca ai cablajul tras si 5,2 daca nu il ai tras.Asta include maneta si manopera.
florin82141
QUOTE
daca ai cablajul



pai si de unde imi dau sema daca am cablajul sau nu.in general le au deja???ca daca este sa al am ma duc la dezmembrari iau maneta si nu mai ramane decat sa platesc manopera la instalare(cred ca asa se numeste operatia)daca nu am cablajul cred ca astept pana ajung acasa in romania.mersi
florin82141
QUOTE
la volksvagen e 1200



ma refeream la opel nu la wv.dar aricum iti multumesc biggrin.gif pt intentie
eddie
Pai langa mufele de la maneta,daca o desface un electrician,ar trebui sa mai fie in plus o mufa mica de tot,care este izolata(nefiind folosita).
florin82141
acum am inteles.deci daca nu am nimic montat pe masina sa inteleg ca o sa ma coste 5.2 mil nu?mersi de informatie beer.gif
ionut83652
eu am dat un exemplu cu pretul la vw cat despre faza cu cablajul e prea simplu ai nevoie de un senzor care masoare viteza la iesirea din cutia de viteza si o unitate de gestiune a pompei de injectie asta inseamna pilot automat OEM cat despre astea after sale is mai simple legi niste fire la ceasurile de la bord si la acceleratie(electronica o mica unitate de comanda)cu cablu un motoras care accelereaza in locul tau deci nu e vorba nimai de cabluri si maneta!ar fi fost prea simplu
eddie
Ionut,tu ce urmaresti de fapt ? Aici vorbim de Opel,dupa o atentionare,vad ca continui cu VW...dar nu asta ar fi problema.
I-am dat eu lui Florin un raspuns corect,am pus cruise control acum 2 luni maxim !Nu il mai incurca tu de tot !
florin82141
arigato.gif va multumesc.acuma am inteles perfect despre ce este vorba. biggrin.gif
duta101080
se poate monta pilot automat pe un opel zafira??masina nu a avut pana acu pilot automat.
Mariustom
D-le Duta, v-am mutat mesajul aici, unde aveți destule informații și subiectul este comun.
Bine ați venit printre noi, și vă rugăm să folosiți cu încredere funcția "Căutare" aflată în bara de deasupra.

Cu scuzele de rigoare arigato.gif biggrin.gif
eddie
QUOTE(duta101080)
se poate monta pilot automat pe un opel zafira??masina nu a avut pana acu pilot automat.



Se poate,vezi ce am spus mai sus !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.