Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intrebare... va rog ajutati-ma
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
Nelutu85070
E vorba de un Volvo V40 1.9 TDI din august 2001. Vreau sa schimb lichidul de racire (antigelul). Ceea ce ma intereseaza pe mine e cum se scoate antigelul vechi din blocul motor (precizez ca pe la robinetul radiatorului au curs doar vreo 3,5 litri). Trebuie sa aiba undeva un orificiu prin care sa se poata lasa antigelul din motor, dar nu reusesc sa aflu unde este. Si inca o intrebare... cati litri de lichid ar trebui sa fie in sistemul de racire? Am fost la un mecanic care n-a reusit sa imi lase jos tot lichidul si mai mult ma tot ameteste sa il completez numai. Eu vreau sa il schimb cu totul, mai ales ca din cate stiu eu e recomandabil sa se faca acest schimb integral odata la 2 ani. cu amestecul nu este mare filosofie, si am decis sa fac aceasta operatiune singur. Nu exista reprezentanta volvo decat la vreo 100 km de mine. merci mult
Lucian72846
Solicita aceste informatii pe mail catre rep Volvo de langa tine ! Sa nu faci 100 km pana acolo . Vei primi raspunsul dorit ! Bafta .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.