Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Skoda Joyster
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
DORU
Noua imagine Skoda
Luni, 18.09.2006

Skoda Joyster Concept prefigureaza un nou model de clasa medie a constructorului ceh si reprezinta o evidenta schimbare de atitudine in linia de design.
de Mircea Mester

Salonul Auto de la Paris va fi ocazia perfecta pentru Skoda sa-si etaleze ultimele creatii in materie de design si viziune estetica. Dupa ce au fost anuntate deja Octavia RS TDi, Octavia Scout si Superb II, constructorul ceh a publicat o prima fotografie a unui concept interesant botezat Joyster.
Acesta prefigureaza viitoarele linii stilistice adoptate de Skoda, aceleasi regasite pe precedentele show-car-uri Roomster, Yeti si Yeti cab. Noua imagine Skoda reprezinta de fapt o incercare de evadare de sub tutela designului Volkswagen.
Desi unele voci afirma ca Joyster prefigureaza viitoarea generatie Fabia, fiind o citadina dinamica cu trei usi, se pare ca Skoda pregateste un model suta la suta nou, care se va plasa pe piata intre fabia si Octavia si care va fi construit pe platforma viitorului Golf VI.

http://www.automarket.ro/news/noua-imagine...56/article.php#
florin55503
nu imi place viitoarea linie. parca e facuta de bangle. serios chiat seamana cu seria 1
Eduard RO
Unde? blink.gif Pune poza mai bine ca nu o gasesc in linkul dat de tine.
ionut91746
interesanta aparitie, nici nu stii la ce-ar fi buna...
V L D
Arata super si nu asi zice ca semana cu bmw. Aduce un pic sa zicem. Dar in ce clasa va fii cea a lui polo,fabia sau a lui golf si leon ?
Baby Blues
in sfarsit ati venit pe piata cu un model "misto" biggrin.gif . Daca in decurs de 1 saptamana Skoda mai scoate inca un model eu cred ca imi iau campii! biggrin.gif
Asta chiar arata a ceva japonez. Nu stiu, probali Mazda! biggrin.gif
V L D
Parerea mea este ca in urmatorii ani vor mai aparea noi modele de skoda si anume un coupe si un suv de astea sunt sigur .
Incet si sigur Skoda va deveni o marca foarte cautata pentru ca are tehnologie VAG la un pret mult mai accesibil . Daca vor adopta si o linie de design care sa atraga cumparatori atunci va fii foarte bine pentru ei.
Baby Blues
QUOTE(Andrei Vladimir67578)
Incet si sigur Skoda va deveni o marca foarte cautata pentru ca are tehnologie VAG la un pret mult mai accesibil . Daca vor adopta si o linie de design care sa atraga cumparatori atunci va fii foarte bine pentru ei.

Adica? blink.gif
mike.omega
Personal Joyster mi se pare hidos rau! Fara suparare dar nu imi trezeste nici un sentiment sau imbold pt a ma interesa macar cat costa si ce motorizari are biggrin.gif Si eu sunt familist din fire blink.gif
V L D
Pai Skoda dupa ce a fost cumparata de VW a inceput sa scoata tot felu de concepte bine ei le numesc studii, printre care se afla si un Coupe, Tudor se cheama si arata destul de bine. Plua multe alte concepte Yeti , Joyster si mai sunt cateva da nu le mai stiu blush.gif gasesti poze pe http://www.skoda-auto.com/global/model/concepts.
De asta ziceam cu timpu si daca publicul cere astfel de modele le vor lansa . :wave:
air_wolf
de ce nu au facut yeti si au facut roomsterul, nu inteleg... yeti chiar si cu un quattro ar fi fost bunut...
V L D
Eu zic ca Skoda inainte sa poata scoate pe piata un anumit produs trebuie sa ceara aprobare de la parinti blush.gif , si daca ei considera ca le fac concurenta nu vor fii de acord la fel e si cu preturile.
De ex dc nu au mai vandut varianta berlina cu tractiune integrala ? Raspuns faceau concurenta la modelele 4 motion si poate chiar lui Audi .
Bine ce am zis aici sunt numai ipoteze personale dar cred ca sunt cam adevarata .
Plus cine ar fii cumparat un coupe produs de skoda in 2002? Si acum multa lume zice "A e skoda BLA BLA BLA...." si raman un pic in urma blush.gif in caz de o liniuta. Nu am auzit o singura data de ex "BMW are cai putere speciali (comentariul unui amic cu BMW)" sau "Mercedes sunt masini de pensionari". Eu personal nu am absolut nimik cu BMW e o marca cu traditie istorie si masini super iar Mercedes la fel plus ca imi plac foarte mult , daca asi avea bani mai multi si asi vrea o berlina de talia A4 asi lua in calcul si C si 3 bine cu tractiune integrala ultimele doua neaparat. wub.gif band.gif
Otto73
intradevar joisterul arata bine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.