Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Hotel/Motel zona Oradea
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
James Kilowatt
Imi poate recomanda si mie cineva un hotel/motel curatel in zona Oradea? Sa nu fie prea scump si sa fie curat, ca sunt alergic la praf de casa....
Ma intereseaza doar pentru o noaptea, fie 19-20 sept fie 20-21 sept. Si se presupune ca ajung tarziu si ma duc acolo doar sa dorm...

Nu am fost niciodata la Oradea... ce s-ar putea face cam o dimineata, pe langa o intalnire a membrilor oradeni? biggrin.gif Insa sa imi ramana timp sa ajuns si in Galati apoi... wink.gif
HalbaSus
pai hoteluri sunt gramada, uite o lista cu alea mai cunoscute.
Continental e extrem de scump, am dormit acolo o singura data, nu ma pot plange de nimic dar nu merita pretul.
Scorilo are unul din cele mai bune restaurante din oras (daca nu chiar cel mai bun), ca hotel presupun ca e curat si ingrijit, dar nu este din categoria celor ieftine.
La elite am fost si camerele arata bine, e intr-un loc linistit, mancarea e buna, dar again e dintre cele nu foarte ieftine.

Daca imi spui cam in ce buget ai vrea sa te incadrezi, te pot ajuta cu mai multe informatii, eventual rezervare sau altceva.
James Kilowatt
Pai ma intereseaza un 2-3 stele cinstite sau chiar un motel. Probabil ajung in jur de 10-11 seara si vreau doar sa fac un dus si sa dorm, fara sa dea peste mine o criza de astm datorata alergiei la praf de casa si igrasie... Nu ma intereseaza prea tare candelabrele de cristal si nici TV cu 200 canale wink.gif E important sa fie curat si liniste (adica fara discoteca la parter sau vizavi)
Anul trecut am stat la Timisoara cu 700k rol si a fost super ok, arata chiar mai bine decat unele hoteluri straine. Avea si oglinda in tavan biggrin.gif

Thanks pentru ajutor, cu rezervarile... oricum, abia luni o sa aflu sigur daca vin, si daca ajung marti seara sau miercuri seara. Dau PM cand aflu ceva sigur smile.gif

PS Continental nu e pe lista ta.... eu am gasit cu 66euro prin hrs.de. ADica, cam la aceleasi preturi cu cele de pe lista smile.gif
Seri
Eu nu prea am incredere in hotelurile astea micute, asa ca as recomanda Continental.
Oricum, daca nu iti convine un hotel, in 5 minute ajungi la altul, mai ales seara ca nu este circulatia grea.
RUE
la ATRIUM am fost acum 2 ani si ceva la interviu pt Celestica. cred ca e pe bulevardul pe care ajungi de la gara in Centru, dar pe undeva o strada paralela cu parculet in fata.
nu am testat, a fost doar interviu... apropos: losserii aia de la Celestica fac ceva pe acolo? acum ma bucur ca nu m-am inteles cu ei.
Seri
OT: Aia de la Celestica au o hala imensa pe soseaua care duce la vama Bors. Nu stiu exact ce componente IT construiesc acolo.
RUE
am inteles ca firma aia de kk din Bucuresti care a facut recrutarea pt ei a luat numai meseriasi care au pus in aplicare pilele pt angajare... noroc ca-mi gasisem ce doream sa muncesc.
sunt un fel de solectron (care este in timisoara), adica produc compenente electronice fac SMT (surface mounting tech). o sa vezi telefoane, controlere, placi pt PC uri, TV uri...facute de ei.
au angajat manageri o gramada de oameni care nu au reusit sa ajunga in top la solectron, adica nu pe cei mai buni.
James Kilowatt
Eu caut doar ceva ieftin unde sa dorm o noapte, nu sunt nici in scop de afaceri, nici sa caut job, nici conferinta si nici turism smile.gif Adica si turism, asa, o dimineata ca oricum nu am mai fost in Oradea, insa atat....
Ideal e sa fie liniste si curat, si usor de gasit.
RUE
eu am stat 6 luni in oradea, dar nu ti pot recomanda locatia ca de numea UM 0315 iar paturile erau naspa... dar curatenie nu gluma... baga lumea pe sectoare.
James Kilowatt
Nu da sotiei idei... tare i-ar placea sa ma inscrie la un "stagiu" de vreo 6 luni unde sa ma invete sa aliniez sosetele si sa impaturesc izmenele regulamentar... biggrin.gif
booneK9
MR, e un motel absolut decent dupa Oradea, pe drumul catre Cluj, in a treia localitate, la strada, pe stanga. Sa ma bati si nu-mi vine cum se cheama, dar daca imi amintesc postez din nou.
De afara nu arata extraordinar, dar inauntru este super. Afara pare a fi o terasa unde poti bea doar o bere... Dar au papica buna, iar atentia ce ti se acorda te va face sa crezi ca nu esti acasa. Curatenie in camere, dotari peste medie. Ceva fain in orice caz. Doar exteriorul cladirii nu te inspira.
Au paznic pentru masini care chiar isi face treaba. (Mie mi-a dat buretele de spalat masina care imi cazuse nu siu cum...)
Recomand cu toata caldura. E la 10-15 km de la iesirea din Oradea catre Cluj. Mi-e aproape rusine ca nu mai stiu cum se cheama...
James Kilowatt
Thanks pentru pont smile.gif Nu ai si un numar de telefon? smile.gif
booneK9
Poate vreun localnic sa ne spuna cum se cheama...
Ca eu nu-mi mai amintesc nici sa ma pici cu ceara.
Tot ce-ti pot spune e ca am ramas placut impresionat de locatie, de tratament, de toate.
HalbaSus
In drumul spre cluj sunt foarte multe moteluri si pensiuni, unele mai bune, altele mai putin bune, de asemenea si in baile felix sunt o groaza de hoteluri/pensiuni...
Seri
Parcurg acei 15 km catre Cluj in fiecare sambata, sunt vreo 3 moteluri pe partea stanga care se vad din sosea. Fantazia ii zicea? Altul nu stiu cum ii zice.
Eu tot Continental iti recomand, este cel mai mare, are vreo 10 etaje, parcare pazita, and stuff.
booneK9
Era un motel pe stanga de la Oradea catre Cluj. (m-am speriat de ce-am gasit la Felix, poate si pentru stiu cum fusese...)
Daca imi spuneti nume de localitati va pot spune cam care e.
Sau sa caut o poza pe-acasa, desi ... putin probabil.
O constructie simpla, cu terasa cu podea de placi de marmura de jos, umbrele... la naiba, lapsus total...
E o cladire cu un etaj (parca nu-s doua), la intrarea intr-o comuna.
Pe partea cealala a soselei e un drum de tara peste campuri.
James Kilowatt
Pana la urma am stat in Ungaria, cam la 60km de granita. La nemti si la austrieci autostrazile sunt in lucru si am facut in 12 ore 1000km :bash:
HalbaSus
Pai eu odata am facut odata 650 km in 12 ore (e drept, ca am avut o tamponare si am stat 3 ore dupa politie)... nasol oricum... eventual cand te intorci poti sa ma suni, ai numarul meu, right ?
James Kilowatt
bineinteles smile.gif
mike.omega
Sa inteleg ca ti-a placut in Romania? smile.gif
Sunt de gasca baietii din GL nu? tongue.gif
James Kilowatt
Sa stii ca nu e chiar rau in Ro. Cand vii o data la 6 luni, se vad schimbari in bine de fiecare data smile.gif
Baietii din Gl au fost dintotdeauna de gasca tongue.gif
James Kilowatt
Topicul redevine de actualitate...
Atrium e bun? se poate rezerva online.
HalbaSus
QUOTE(James Kilowatt @ Dec 2 2007, 06:54 PM) *
Topicul redevine de actualitate...
Atrium e bun? se poate rezerva online.


E ok, daca vrei te ajut cu rezervarea (daca nu se poate face on-line)... Poate te pune dracu si nu dai un semn de viata nici de data asta smile.gif
RUE
ca sa imbunatatesc topicul:
la alesd in centru e o pensiune peste strada de banci (la strada principala) unde am dormit, mancat si dormit bine si la pret decent.
pe drum dinspre oradea mai e un conac facut pensiune foarte frumoasa. se vede pe dreapta din strada.
James Kilowatt
Se poate face online, prin hrs.de smile.gif. 55euroi, e pretul normal?
s-ar putea sa stau vreo juma de zi in oradea, data trecuta am ajuns noaptea si am plecat dimineata... De data asta nu mai sunt asa grabit, o sa mai am de facut 250km, nu 1400.... wink.gif

@Rue
Pe drumul intre ce si ce sunt pensiunile alea?
HalbaSus
Alesd e intre Oradea si Cluj.
Pretul de 55 de euro pentru atrium e relativ normal pentru un hotel de 3 stele, daca vrei verific preturile telefonic.
Mai sunt o groaza de pensiuni in Baile Felix (chiar langa oradea) probabil sunt substantial mai ieftine decat atriumul dar e normal nefiind hoteluri de 3 stele.



James Kilowatt
Cred ca voi delega sotiei activitatea alegerii hotelului biggrin.gif
Anunt pe parcurs ce idei ii mai vin.
bruum_bruum
Hey James, stiu ca acum e prea tarziu dar poate ptr data viitoare asta iti va fi de folos: masini.ro. Aici gasesti hoteluri in Oradea la niste preturi foarte OK. Sper ca te va ajuta!

Sectiunea de reclama e in alta parte, te rog nu umple forumul de spamuri.
solmar
Bruum_bruum,
Esti periculos! 1253 de zile au trecut de la ultima postare.... James, te-ai descurcat intre timp?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.