Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sistem plase portbagaj - cum se pot monta ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
bebeko
Buna, azi mi-am cuparat trusa obligatorie auto ( triunghi + extictor + trusa sanitara ) , pentru a intra in legalitate, si am avut o mare surpriza : nu am unde sa le pun ( in afara de extinctor ). Am vazut la accesoriile pentru Fabia ca exista un sistem de plase pentru portbagaj care acum mi se pare foarte util, dar intrebarea mea este : se poate atasa la orice portbagaj pentru ca eu in dotarea de serie - Elite - nu am decat 4 verigi iar in poza se vede ca ar trebui altceva. Stie cineva cum se fixeaza aceste plase ?

Exista si sistemul de plase special pentru hatchback , cod DMA 410007. Eu la acestea ma refer. Si mai mult m-ar incanta cele laterale + spate bancheta :wave:
grenouille
salut!
eu la Octavia am spatiul pentru trusa medicala exact langa roata de rezerva (sub mocheta portbagajului)
spatiul standard pentru extinctor si triunghi nu l-am gasit, asa ca le tin pe lateralale portbagajului - e un mic spatiu ingradit cu plasa acolo.
bebeko
Pai da dar Fabia are portbagajul putintel mai mic si mie pe langa roata de rezerva nu-mi mai incape nimic. Este trusa de scule acolo, dar nici aici nu incape :wave:
onet_bogdan
Skoda Fabia Avantaj are pe laterale spatii iar eu in stanga am chiar o curelusha cu arici unde e pus stingatorul iar in partea dreapta am un mic aspirator smile.gif....spatii ar mai fii dar nu mi-a venit nici o ideea de ancorare pentru ca mocheta nu e prinsa cu nimik de tabla. Mai am si o bunatate de subwoofer dar ma cam in curca si ar trebui sa-i gasesc alt loc.
bebeko
Astept idei de spatiu ... :wave:
mariusd11
plase portbagaj pentru orice tip de autovehicul www.masini.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.