Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motor de 1,2l si 70 CP - mai nou asa vin din fabrica ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
bebeko
Buna, am citit azi pe un forum Seat si am vazut ca mai nou masinile noi cu motor de 1.2l au 70 CP . Din cate am citit este o modificare de soft. Intrebarea mea este daca aceasta modificare are loc direct in fabrica ? Nu este acelasi motor ca si pe Fabia ? De ce la noi are doar 64 CP ??? :wave:

Intre timp am mai aflat cate ceva de pe net : " The new 70 hp 1.2 is another improvement over the previous 64 hp unit, thanks to optimisation work done on the engine’s electronic management. Acceleration from standstill to 100 km/h now takes 14.7 seconds compared to 14.9 seconds before optimising. Fuel consumption has changed slightly, to 7.8 litres in city driving, 5.1 on the extra-urban cycle and 5.9 combined (the 64 hp 1.2 featured 7.7, 5.1 and 6.0, respectively)."


http://www.worldcarfans.com/news.cfm/count...engine-upgrades

La noi nimic ??? blink.gif
Lucian72846
Da Seat Ibiza 1.2 = 70 CP ! Crede-ma nu se vede nicio difernta .
DORU
Seat este marca sportiva in cadrul VAG. Deci cei de la MK au facut aceasta modificare de imagine pt motorul de 1.2. Diferenta suplimentara de putere se obtine la turatie inalta, acolo unde de putine ori ajungi mergand in oras.
bebeko
Seatul este marca sportiva ??? :bounce:
Atunci nu se prea merita, nu este cumva similar cu un chiptuning ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.