Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Consum Dacia Nova Gti
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > (Super)Nova&Solenza
Valy85006
SAL!Am si yo o intrebare :wave: : care e consumul real la o Dacie Nova gti 1.6???mi-am cumparat-o acu vreo luna si ceva......dar am mers mai mult prin oras si cum ajungea acul de la indicatorul de benzina la jumatate faceam plinu........chiar nu am idee cat consuma......am auzit k unii vorbeau k ar consuma ceva de genu 6.5-7 extra,8-9 uraban......altii k ar consuma vreo 10l/100 km urban si vreo 8 extra :argue: :bash: Conteaza mult si viteza cu care te deplasezi,cat de mult turezi motorul.....dar eu schimb din treapta inferioara in treapta superioara la vreo 2200 rpm..................si parca nu as merge cu mai mult de 90 la ora(asta dak se merita si fac ceva economie de benzina,dak nu nu as merge ca o bunicutza bicycle.gif )Trebuie sa fac un drum de vreo 400 km si as vrea sa stiu consumul real cu aproximatie.Va multumesc!!!
Valy85006
Hmmm......nici o sugestie nimic???? ma gandeam yo............astept totusi ceva raspunsuri .........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.