Help - Search - Members - Calendar
Full Version: JOB AUDITOR INTERN PENTRU UN DEALER AUTO INTERNATIONAL
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
Ramona87049
ROYALTY JOBS INTERNATIONAL is recruitment and personnel leasing company.
We collaborate with specialized people, finding them contracts at different Customers. The collaboration is based on work contract full-time, work-contract part-time or subcontracting (freelancers).
Please visit our site where at the section “Open positions” our database is daily updated.

For our international Client, one of the major Car Dealers on the Romanian market, we are searching for an experienced INTERNAL AUDITOR who will increase the business processes efficiency within the organization.

Requirements :

- Financial Audit / Economical University studies
- At least 3 years of experience on a similar position –controlling/audit / business analysis- within a large organization
- Solid accounting knowledge
- Working knowledge of business processes and business processes analysis techniques
- Ability to consolidate and analyze large quantities of data

-Very mature and self-determined
-Strong communication and presentation skills at different personnel and management levels;
-Ability to handle multiple tasks while maintaining attention to detail and accuracy
-PC literacy
-Good command of English

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Main tasks:
-Provides evaluation of the internal controls;
-Verifies and suggests offer procedures, prices and quality of products, invoices, etc
-Makes recommendations on policies and procedures; calculates controls and minimizes risk exposures.
-Prepares management reports
-Increase in process efficiency and reduction in costs.

Mesaj editat de administrator: contravine regulamentului
guerilla
nu te supara, ti se pare ca aici seamana a piata obor?
de ce trebuie sa-ti pui anunturile in toate forumurile nu e suficient sa-ti faci reclama intr-o singura arie ci trebuie sa faci spam??
de ce nu citesti regulamentul inainte sa postezi?
de ce iti este lene sa scrii in romana si vii cu un copipeist jenant? pana una alta suntem in ROMANIA iar daca ai ceva de comunicat scrie in limba oficiala a tarii.
OaneA4
Corect. Are perfecta dreptate querilla. Si inca ceva: nu toti forumistii stiu engleza
eddie
Cam multa indulgenta guerilla !? :angel:
Dupa ce fata a umplut forumul cu anuntul asta ! :puke:
Numai eu m-am luptat cu vreo 2-3 ! :minigun:
guerilla
eddie tu le-ai cenzurat. eu le-am sters. au fost cam 6 postari prin toate ariile posibile.
nu am dat ban pentru ca chiar sint curios daca vrea sau nu drept la replica. daca nu raspunde pana maine va primi ban pentru 2 saptamani.
eddie
Hai poate ne gasim si noi pana maine un nou job mai bun !
Vezi ca de-acum incolo poate mi se va spune ,,Cenzorul''.... biggrin.gif
OaneA4
biggrin.gif
guerilla
Oane, tu de ce razi? laugh.gif
admin
Parca era interzis de regulament sa razi:))
Mariustom
offtopic.gif
Nu este interzis să râzi, ci, conform
QUOTE(Regulament)
11. Nu se răspunde doar cu o iconiță emotiva. Aici suntem pe un forum nu pe mirc.

Așa că, biggrin.gif
CRG
Mey Ramona, nu scrie cata lume se mai ingramadeste in departamentul ala de audit intern. E bine de stiut daca seful tau direct e directorul financiar sau un alt auditor intern..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.