Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan 1.5 dci 80 cp?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
mihai83654
Ce parere aveti? Din informatiile pe care le aveti voi, dupa lansarea Loganului de 100 si ceva de cai, se lanseaza si dieselul de 80 cai de pe Clio?
alexandru-179
cu siguranta il vor lansa si pe acesta dar nu mai devreme de 2007 si asteapta-te la un pret de peste 11.000 euro pt varianta full option
mihai83654
pai eu zic ca e bine si asa...avand in vedere ca loganul diesel de acum full option e 10500 biggrin.gif
florin55503
probabil va ajunge la 12000. daca cel de 65 de cai e in jur de 10500.deja va fi mult prea scump
James Kilowatt
.... si uite asa si-au tinut francezii promisiunea de a face masina de 5000 euro.
eddie
Ca sa va faceti o parere daca merita sau nu pretul cand va aparea Loganul de 80 c.p. diesel,sa va spun eu cat a costat masina mea.
Clio Extreme bicorp 1,5 DCi de 80 c.p. a fost 12.670 euro,dar nu cred ca baga ei pe Logan toate dotarile pe care le are Clio:
climatronic,scaune sport,volan de piele,4 airbag-uri,oglinzi electrice si incalzite,geamuri fumurii si atermice,bord frigorific,radio cd 4X22W(nu are sonorizarea asta nici noul Clio!),jante magneziu si cauciucuri sport(Continental)etc.
florin55503
eddie masina ta a fost la promotie probabil. ceea ce la logan nu se va intampla

gandeste-te in felul urmator: daca loganul de 65 de cai costa 10500 iti dai seama ca in mometul in care vor baga pe cel de 80 de cai la 11.000 il vor ucide pe cel de 65. pt a nu se intampla astaiti dai seama ca cel full va fi in jur de 12000
mihai83654
poate il scot din productie pe cel de 65 de cai. nu ca ar fi rau, dar parca e prea fara tragere de inima band.gif
eddie
QUOTE(florin55503)
eddie masina ta a fost la promotie probabil. ceea ce la logan nu se va intampla


Nu a fost nicio promotie,a fost cel mai scump Clio pe care l-am vazut(excluzand Clio RS de 2,0 182 C.P.).Nu avea Renault nicio reducere atunci,de-abia am scos dupa negocieri o alarma gratis.Deci ieftin nu a fost,a fost la pretul celui mai ieftin Megane II hb,dar probabil se gandeau ca este la final de viata modelul,nu stiu...

P.S. dar Clio II arata mai bine decat noul Clio si mult mai sport....asta e parerea mea !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.