Help - Search - Members - Calendar
Full Version: compresor A/C passat intermediar
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
lucian59987
Salut pe toti

am citeva probleme cu-n passat intermediar din 96,1,9 tdi,nu-mi mai functioneaza A/C,in relanti merge normal motorul cu A/C cuplat,iar in momentul cind dau sa pun masina in miscare mi se ingreuneaza mersul motorului zici ca urc un deal cu remirca duopa mine asa greu trage,daca il decuplez merge normal,intrebare????????ce sa fie oare,ce se poate intimpla,se mai poate reconditiona ceva la compresor,sau ce poate fi?,ar mai fi ceva ce nu prea gasesc,un aditiv metabond,in moldova astia nu au auzut de el,unde se poate gasi si de cine e fabricat si cum se utilizeaza,mi-a fost recomandat sa-l folosesc la motor deoarece am ceva probleme si cu tachetii hidraulici,mi se aude ceva batai,la rece 2/5 secunde,si dupa o distanta de 150/170 km incepe din nou bataia,nu e chiar deranjanta dar totusi sa nu afecteze ceva mai tare

astept ceva sugestii,sfaturi,pareri orice este bine venit

va multumesc
ionut83652
nu prea se repara compresoare de ac cel putin din cate stiu eu desi eu am facut din doua stricate unul bun dar depinde ce sa defectata la el oricum fii pe faza ca atunci cand se blocheaza de tot se cam rupe cureaua de alternator!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.