Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiabilitate FIAT STILO 1,9 Diesel ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Mircea4
Va stiti la marca Fiat?
Ce ati auzit de Fiat Stilo 1,9 diesel 116 cai?
Merita banii sau ma prind de cap dupa 100.000 km?

Daca cineva ma poate sfatuii ar fi minunat. Dau o palinca de Ardeal biggrin.gif

Ma bate gandul catre un SH de 65.000 km. Probleme la motor sau cutie.

Va multam.

Cipp
Ai uitat sa precizezi un amanunt: la ce bani e masina ?
air_wolf
intr-un ghid al fiabilitatii publicat in franta stilo nu sta foarte rau: 3 stele. problemele constatate de ei: zgomote la directie, trenul de rulare fata se deregleaza si produce uzura prematura a pneurilor, la frine posibile scurgeri pe la cilindrul pompei.
cureaua de distributie se schimba la 120.000 (ei spun curea, nu kit) iar reviziile la 20.000...
acum, palinca ori o trimiti prinn Gabi cu wranglerul, ori vin eu pe la voi... :cheers: biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
bogdan84115
ia de vezi probleme: 1.9 jtd 115 cp fabr 2001 - 103.000 km
ce am schimbat pana acum : amortizoare la 95.000 km , bielete antiruliu la 102.000 km si pompita ambreiaj tot la 102.000
la drumurile noastre eu zic ca e mai mult decat acceptabil
in ceea ce priveste motorul trage ca in prima zi si n-am avut nici un fel de probleme cu el
nu te mai lua dupa ce spun altii , in special cei care nu au avut fiat in viata lor ... :minigun:
Mircea4
Multam fain baieti!

Am hotarit sa-mi cumpar FIAT STILO Wagon;

Pe cand treceti prin Bistrita haideti la palinca.... beer.gif :

Am sa va tin si pe voi la curent cum merge
Ionut45405
E OK JTD-ul, nitel zgomotos. Numai sa nu aiba 565.000 km... Du-te la un service sa citeasca din centrala de injectie informatia. Si mai bine inlocuiesti kit-ul de distributie (nu cred ca afara shimba cineva doar cureaua!) decat sa risti sa se rupa si sa dai 80-100 milioane pe reparatii! Oricum cu praful de la noi se uzeaza mai repede rolele si cureaua. Se mai aprinde cate un bec pe bord, mai bate caseta de directie dar masina e OK.
bogdan88499
QUOTE(Mircea4)
Va stiti la marca Fiat?
Ce ati auzit de Fiat Stilo 1,9 diesel 116 cai?
Merita banii sau ma prind de cap dupa 100.000 km?

Daca cineva ma poate sfatuii ar fi minunat. Dau o palinca de Ardeal biggrin.gif

Ma bate gandul catre un SH de 65.000 km. Probleme la motor sau cutie.

Va multam.



am gasit un fiat la 90.000 din 2001 115 cp 1.9 jtd la 8500 eur merita masina pretul ? revizii la timp merita banii?
stie cineva
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.