Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce insemna vanzarea talonului?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
vma
Salut,

Am facut un Passat praf... asta e, nu se mai poate recupera, insa motorul e 100% intact pt ca a fost lovita lateral de un copac ce venea spre masina tongue.gif. Am auzit ca se poate vinde talonul. Ce inseamna asta? E o procedura legala? Se poate schimba proprietaru? Cam cat costa un talon de Passat din '99 1.9 TDI 90 de cai?

Mersi!
booneK9
Daca nu ma insel procedura asta e folosita pentru simularea recarosarii. Practic tu vinzi masina (varza) asa cum e, dar pe cumparator nu-l intereseaza decat sa demonstreze ca masina lui a fost inmatriculata odata...
Ia cele de mai sus doar ca pe niste idei. Nu stiu sigur...
offtopic: cum ai facut masina terci?
vma
Nu eu am lovit-o, unchi-meu a adormit la volan si a intrat cu laterala stanga in copac. Masina este sub forma de U iar eu am sarcina sa dau jos si sa vand tot ce pot de pe ea.
Eduard RO
Intradevar cum a ascris si colegil mai sus cel care cumpara masina nu il intereseaza decat talonul pentru ca el face recarosare insa chestia asta se practica pentru masini care nu pot fi inmatriculate, pe cand passat din 99 are euro 3 asa ca cine isi ia poate sa o inmatreiculeze fara probleme si fara smecherii.
Cu cat dai motoru?Am gasit la 1500(adus din jermania biggrin.gif ) asa ca sa vad cat vrei tu.Se potriveste la golf oare ca chiar m-ar interesa.
CatalinKRK
Din 99 cred ca e D3/D4 si e la discretia RAR-ului daca se inmatriculeaza sau nu ca nu e exact E3. Da nu cred ca mai face cineva recarosari d-acum incolo cand in 3 luni jumate se scoate regula asta.
vma
sorry ca nu am raspuns pana acum... am probleme cu sanatatea momentan (pneumonie) si nu am mai avut timp de masina. Cand ma voi face mai bine revin cu detalii si lista de piese/preturi ce le iau de pe masina.
DORU
Insanatosire grabnica ! :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.