Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ref. achizitionare opel astra clasic
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Laura86399
Buna! Sun nou intrata pe forum! Am si eu nevoie de un sfat!
Imi place foarte mult Opel Astra Clasic, dpdv estetic! La fel ca multi altii, am intentia de a achizitiona una la mana a doua si imi e teama sa nu fiu inselata (la km reali, la motor...etc). Vreau sfaturi! Multumesc anticipat! PS: Sunt din Galati si suma de care dispun e de 7500-8000 euro!
florin55503
ce dotari ce motorizare? benzina motorinaA?
Geroge73919
QUOTE(Laura86399)
Buna! Sun nou intrata pe forum! Am si eu nevoie de un sfat!
Imi place foarte mult Opel Astra Clasic, dpdv estetic! La fel ca multi altii, am intentia de a achizitiona una la mana a doua si imi e teama sa nu fiu inselata (la km reali, la motor...etc). Vreau sfaturi! Multumesc anticipat! PS: Sunt din Galati si suma de care dispun e de 7500-8000 euro!


Fata mea ... ai o singura varianta ca sa fii mai linistita in privinta numarului de km ... Mergi in De cat mai repede biggrin.gif
A K U
QUOTE(Geroge73919)
QUOTE(Laura86399)
Buna! Sun nou intrata pe forum! Am si eu nevoie de un sfat!
Imi place foarte mult Opel Astra Clasic, dpdv estetic! La fel ca multi altii, am intentia de a achizitiona una la mana a doua si imi e teama sa nu fiu inselata (la km reali, la motor...etc). Vreau sfaturi! Multumesc anticipat! PS: Sunt din Galati si suma de care dispun e de 7500-8000 euro!


Fata mea ... ai o singura varianta ca sa fii mai linistita in privinta numarului de km ... Mergi in De cat mai repede biggrin.gif


Hmm, mergi in Germania cat mai repede...Ca si cum s-ar duce din Galati pana la Braila biggrin.gif E ceva mai complicat de ajuns in De si oricum ai sanse (mai reduse, e drept) de a lua teapa si acolo. In privinta kilometrilor, nu prea ai cum sa verifici. In ceea ce priveste calitatile motorului, aici te duci frumos cu masinuta si pui testeru' pe ea, ca sa verifici tot ce poate citi dracovenia respectiva. Cred ca ar fi bine de asemenea sa iei pe cineva cu tine care se pricepe. Uita-te sa nu fie lovita, testerul o sa-ti spuna in ce stare e motorul si dupa aia...inmatriculare usoara! :smokin:
Radu50689
Poti merge la 2 capete cautand impreuna cu un cunoscut(mecanic priceput sau cunoscator) si o masina din Romania! Ai avea sanse sa gasesti la un pret mai bun decat de dincolo si oricum sansa de a lua teapa si cu una cumparata direct din Germania nu e de neglijat!
La urma urmei un Opel prezinta garantia firmei si poti cauta!
Radu50689
Si, in general in targ poti negocia cu pana la 15% din pretul cerut initial si ai mai multe optiuni.
Daca pui si riscul si costurile deplasarii in Germania dupa o masina nu stiu daca merita!Cei care fac asta merg pe drumuri batatorite, cunosc ce au de facut cu actele, cu negocierea, ce sa cumpere,ce sa verifice pentru a nu lua teapa chiar ei!( si nu garantez ca nu au luat)
florin82141
bine ai venit printre noi.in legatuta cu nr de km,ca iti este frica ca o sa iti iei teapa nu te speria ca mai mult ca sigur nu o sa gasesti vreo masina fara a fi manarita.dute cu cineva care este foarte bun cunascator in ale masini
Laura86399
Multumesc tuturor care mi-au dat sfaturi!
Referitor la motorizare...nu prea ma pricep...dar un 1.7 pe motorina, cam asa mi-as dori!
Andrei59324
Eu zic ca un motor d 2.0 DTI este mult mai bun si mai fiabil decat cel d 1.7!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.