Help - Search - Members - Calendar
Full Version: In memoria lui Steve Irwin
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Turnul Babel
eddie
Desi nu mai este de acualitate,daca tot nu a scris nimeni despre asta,am gasit eu ceva pentru voi...
http://www.youtube.com/watch?v=WVlUj1BWq5U
horia81181
tipul asta a fost un fenomen, am fost de-a dreptul trist cand am auzit vestea (eram intr-o delegatie si m-a sunat sotia sa imi spuna, asa ca nu am vazut stirea). il urmaream de cate ori se ivea ocazia si era un deliciu. traia cu atata pasiune, se vedea in tot ce face bucuria de a fi. in plus avea si o familie pe aceeasi minte. i-am admirat mult. am vazut acum, dupa moartea lui, un reportaj mai vechi, in care povesteau alternativ, el si ea, cum s-au cunoscut. erau transfigurati de iubire amandoi, iar el, in stilul caracteristic, reusea foarte expresiv sa-ši arate sentimentele. mare pacat, sunt oameni rari cei care pun atata pasiune in tot ce fac. o sa-mi lipseasca, atat mie cat si familiei mele.
eddie






Baby Blues
S-a scris intr-un topic despre moartea regretatului Stve Irwin. Adevarat ai grait mai sus. Atata pasiune putini oameni pun in ceea ce fac. poate numai asa omenirea a mers mai departe , prin pasiune. Acest gen de oamnei lipsesc si Romaniei: care pun pasiune in ceea ce fac. Adevarul ca si-a cam cautat-o cu mana lui , chiar daca era un profesionist in ceea ce facea, dar in astfel de meserii(daca se pot numi meseriil) o singura greseala este fatala.
T u d o r
Este foarte trist ca pana la urma s-a intamplat... sad.gif Vreau sa va spun ca eu, cobea de mine, cand l-am vazut prima data la TV pe Steve am spus ca omul asta nu moare in patul lui, prea si-o cauta... Si si-a gasit-o, asa cum si-a dorit, in mijlocul animalelor pe care le-a iubit.
As vrea sa fac totusi si un lucru mai urat, si sa vorbesc de rau pe un mort. Eddie a pus si o poza mai sus, cea cu copilul lui nou-nascut, am vazut si emisiunea in care il ducea sa vada nu stiu care crocodil. De cam prea aproape... Oricum, a fost daca-mi aduc aminte, o peripetie cam ca a megastarului care era sa-si scape copilul pe geam. Nu prea mi-a placut... Mi s-a parut inconstienta dusa prea departe.

In fine, fara un dram de nebunie (sau o tona), nu ar fi fost decat un om la fel ca ceilalti. Curajul lui nebunesc si talentul de reporter l-au facut sa fie altfel, sa-l cunoasca toata lumea si sa-l iubeasca.

Dumnezeu sa-l odihneasca... :pray:
CRG
Tipul ala era intr-adevar un om deosebit. Nu are cum sa-l inlocuiasca altcineva. O sa se cam duca de rapa Animal Planet.

Ca si Tudor, am stiut ca omul n-o sa moara de batranete.
Watcher
Ironia maxima este ca plajele australiene s-au umplut de pisici de mare asasinate de 'fanii' lui Irwin, pentru a razbuna moartea acestuia.smile.gifsmile.gif
air_wolf
de Jacque Yves Cousteau isi mai aduce aminte multa lume? Calypso asteapta cuminte intr-un port fie sa fie cumparat fie sa mearga dupa comandantul lui.
odihneasca-se in pace.
T u d o r
Cousteau a fost altceva decat un om de televiziune, care alerga crocodilii in direct sa-i ia de coada pentru ca Animal Planet sa faca rating. smile.gif Cousteau a fost un om de stiinta foarte respectat, care a adus mari servicii zoologiei marine (nu stiu cum se cheama exact blush.gif ) si botanicii din aceleasi ape.
air_wolf
a fost ultimul explorator. pina nu vor pleca pe alte planete, nu va mai exista un altul.
CRG
tocmai vin de la un film 3D facut de Jean Michel Cousteau tongue.gif

link acilea: http://www.imax.com/ImaxWeb/filmDetail.do?...=code__.__42938
eddie
Am mai gasit un filmulet in-memoriam interesant.
Dumnezeu sa-l ierte !

http://www.metacafe.com/watch/232839/remembering_steve/
Baby Blues
De curand cred ca am vazut si eu pe Animal planet niste emisiuni exceptionale ale lui Steve. Mereu raman uimit. oricum m-as mira sa dea faliment Animal Planet
Watcher
A aparut o teorie pe tema mortii lui Steve:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.