Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Motor ars (la propriu)
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Marcel86253
Hai sa va zic ce a patit un vecin, bun prieten cu mine : se plangea ca a lui Dacie nu mai sta la relanti si nu mai stie ce sa-i faca si sa se duca la un service. I-am recomandat ceva serios, dar el a zis ca nu, ca cunoaste el un tip din cartier, care are un service mai mic, dar stie meserie - (ma rog, un garaj).

Ok, se duce omu`, lasa masina si a doua zi cand se duce sa ia masina mai ca sa faca atac de cord - toata partea din fata era arsa - motor, capota, aripi, etc.. S-a dus peste nenea mecanicu si ala ca sa stiti ca in doua zile o sa fie ca noua, etc. . Asta ca sa vin si io sa il luam la pumni p`ala, da io mai calm, i-am recomandat sa il dea i judecata.

Ei, ce ziceti ?.

Intradevar, cand exista o doza de naivitate in om, nu ai ce sa-i faci si pana sa isi dea seama ca a gresit trebuie sa treaca ceva timp. Acum am vorbit cu el si zice ca nu se mai duce decat la service Dacia, chit ca plateste mult mai mult.

Este vorba despre Dacia 1310.
Damian53219
daca "meseriasul" de cartier nu a dat ceva scris cum ca masina sta in posesia lui timp de..... si chestii d`astea.... e cam complicat cu judecata, si s-ar putea sa dureze ceva ..... ani blush.gif
Marcel86253
Asa este, nu a fost nici o foaie, act, chitanta, etc., doar ia cheile, na cheile. biggrin.gif

Acum ii plang de mila da` ma mai gandesc si ca a fost dupa cum am spus cam tantalau, prost (ca naivitatea asta duce spre multe adjective).

Eu cu siguranta ma duceam cu vorba buna si ii explicam (prin schite cu sageti daca era nevoie) ca vreau sa imi faca masina cum era inainte, intr-un interval relativ scurt de timp, ca de nu ii dau si io foc la a lui si o sa fie pierdere mai mare.
TLS-09
Merge si daca nu a facut un act scris. Are doar nevoie de martori. Problema actului se pune in cazul unei raspunderi civile contractuale dar in cazul asta este vorba de raspundere civila delictuala. Contacteaza un avocat si o sa-ti spune el ce-i de facut.
Marcel86253
Ok, am sa-i arat discutia mea cu voi si o sa il sfatuiesc ce sa faca.

Ok, deci pana acu va multumesc.
Toate bune.
Damian53219
si daca iese ceva, asteptam berile! biggrin.gif :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.