Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Hyundai Grandeur
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Hyundai
Costea82389
Tocmai am fost la reprezentanta Hyundai din Cluj si am ramas blocat.Aveam o curiozitate despre masinile estice si am vrut sa mi-o satisfac.Ce pot sa spun nu m-au dezamagit deloc ci dimpotriva m-au impresionat.De cum am intrat in reprezentanta am remarcat-o,o masina imensa.(cu un pret mic comparativ cu ce ofera concurenta)

Din cate am inteles exista deocamdata 2 astfel de masini in toata tara,a fost produsa pentru state sub un alt nume (Azera) iar incepand de anu asta o sa o avem si noi.Concurenta desi mult mai scumpa din punct de vedere al finisajelor si al dotarilor nu este mai presus decat masina asta,singuru lucru pe care l-as putea reprosa interiorului masinii ca pentru clasa ei ii cam lipseste display-ul multifunctional de control al nenumaratelor functii pe care le are masina,(clima bi-zona,esp,etc).Iar referitor la exterior,masina este ireprosabila.Singurul punct slab al masinii pe care l-am gasit eu este motorizarea carea consta intr-un singur motor,un V6 de 235 de cai si din cate mi-a spuns agentu de vanzari va fi si singurul.Personal as prefera sa iau un disel cu o putere ceva mai mica,un consum de 14-15 in orash nu mi se prea pare atractiv chiar daca pretul masinii este de doar 24500 cip,iar pe un leasing iese chiar avantajos,iar daca intram in UE din 1 ianuarie pretul cu toate taxele va scadea drastic,sau cel putin asa imi spunea agentu ca spera.Zicea ca de la 30 % vor scadea la 6%.Oricum sunt impresionat si tentant de cumpararea unei astfel de masini.Care ati reusit sa conduceti asa ceva sa imi spuneti impresii,masina de la Cluj din pacate nu poate fi scoasa la drive test.

PS.: De Sonata ce parere aveti,cei care o conduceti sau ati fost la drive test?Si masina asta m-ar interesa,varianta diesel full.
eddie
Si in USA tot Hyundai Sonata se cheama.... biggrin.gif
Costea82389
Sonata da da nu si Grandeur,in state este Azera. biggrin.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.