Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Insonorizare habitaclului
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
James Kilowatt
Exista solutii testate de imbunatatire a insonorizarii? Folii gen dynamat, vopsele cauciucate, aluband si alte alea a incercat cineva, chiar functioneaza?

Unii infunda si portierele cu tot felul de chestii smile.gif Au efect si in filtrarea zgomotelor, sau doar la sporirea calitatii sunetului liniei audio?

Pe mine personal incep sa ma dispere si unii greieri care incep sa apara cam peste tot... exista solutii impotriva lor, altele decat dat muzica mai tare? smile.gif Unii greieri par foarte localizati, insa unii sunt greu de spus de unde sunt...
HalbaSus
Pentru greieri: nu vreau sa fiu nici rau, nici sa fac reclama la alte forumuri, dar daca te duci pe forumul renault... au aia un topic de vre-o 20 si ceva de pagini in care vorbesc foarte mult despre cum se pot starpi greierasii... poate ca exista topicuri asemanatoare si pe alte forumuri monomarca, dar eu pe asta l-am citit pentru ca a fost postat undeva pe forumul asta.
James Kilowatt
Da, da' nu vreau sa patesc ca-n bancul ala:

- Doctore, sufar de diabet, cunoasteti vre-un tratament bun?
- Domnule, sunt expert in diabet, gandeste-te ca i-am tratat si pe bunicul meu, si pe tatal meu, si pe cei doi frati ai mei pana la sfarsit!
Andrei Suzuki
Folii sau spray-uri gen Dynamat sau Caliber nu o sa te ajute prea mult..Astea te ajuta cand e vorba de muzica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.