Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Caut un difuzor ,are cineva ???
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
Marcel3
Stie cineva pe ce Opeluri sunt montate asemenea difuzoare .
Cel din poza este de pe un Opel Omega are diametrul de 13 cm si puterea de doar 20 W . Are cineva asa ceva la "muzeu" ?
r4mp
poza nu se vede.. de aceea nu ai primit nici un raspuns. daca ar fi vorba doar de 13 centimetrii.. se gasesc foarte usor la magazinele de profil.. si la puteri acceptabile
Marcel3
....................................................
Marcel3
Multumesc r4mp ca m-ai atentionat ca poza .....................ioc.
Acum voi fii mai atent si voi adauga doua poze chir unde se cede clar cum arata acest difuzor. Este montat intr-un suport de plastic putin special ceiace ma face sa caut unul cu aceiasi montura . Adaug si vederea din spate. Daca cineva dintre cei de pe forum a vazut si la alte masini in afara de omega montat asa ceva este rugat sa desvaluie secretul pentru a largii sfera de cautari.
adi.mitrea
Un sistem identic exista si pe Opel Astra Classic II, ca a mea. Difuzoarele de pe fata au 16 cm iar rama arata la fel. Pe spate, la masina mea merg difuzoare de 13 cm ca acela aratat de tine.

La magazinele de profil (vezi www.beloud.ro) gasesti difuzoare de toate marimile si puterile, iar ca sa se potriveasca pe usa (sa nu atinga geamul sau macaraua de magnetul difuzorului) se gasesc, tot la ei niste inele adaptoare de plastic, asemanatoare cu cel de pe boxa pozata de tine, care au menirea de a departa diful de interiorul usii. Costa cam 20 lei unul, in functie de marime. :wave:
Marcel3
Buna Adi si multam pentru informatia ta .
Imi poti indica intre ce ani s-au fabricat aceste Astra Clasic II ?
Masina ta din ce an de fabricatie este.
Cu stima Marcel
HalbaSus
QUOTE(Marcel3)
Buna Adi si multam pentru informatia ta .
Imi poti indica intre ce ani s-au fabricat aceste Astra Clasic II ?
Masina ta din ce an de fabricatie este.
Cu stima Marcel


Opel Astra Clasic II s-a fabricat incepand din 1998 pana in prezent... adica inca se mai fabrica biggrin.gif
Marcel3
AM GASIT !!!!
Multumesc tuturor celor care s-au interesat pentru mine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.