Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Citroen C-Metisse
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Seri
Conceptul Citroen C-Metisse va fi prezentat la Salonul Auto de la Paris. Este propulsat de un motor 3.0HDI V6 ce dezvolta 205 CP.










[img]http://www.autoweek.nl/images/800/f/3d10b69a62afbe73edece5523374789f.jpg[/img]
air_wolf
astia de la citroen o sa-si dea cu firma-n cap daca mai prezinta multe masini din astea si nu scot nici una pe piata... e tare, zici ca-i nava spatiala.
Davidinho
F spectaculoasa dar cam atat. Conceptele astea sunt facute ca sa vedem ce nu o sa avem niciodata.
Iar cand se produce un model bazat pe un concept asa futurist ii fac la schimbari pana nu mai ramane decat jumatate de far din cum arata el original
HalbaSus
Exact... practic vor sa ne faca in ciuda... :evil: Oricum imi place... imi place ideea de "hatchback supercar" sau ce vrea sa fie... imi plac usile (vulgare, dar de efect wink.gif), imi place consola centrala in forma de mana si tunelul acela care desparte cele 2 locuri... si imi place ca vitezometrul si turometrul nu l-au montat in mijloc ci i-au facut doua ceasuri rotunde deasupra bordului... :help:

P.S: Daca tot e concept, si oricum nu o sa se bage in productie... consider ca i-ar fi stat foarte bine cu doua tevi de mitraliera ce ar fi iesit din capota... sau din spoilerul fata... just a thought blush.gif
Impulse
Citroen isi pastreaza titlul de inovator exotic. Foarte frumoasa masina.
subscriu: ar fi bine sa o si scoata pe piata. Cu ceva modificari ar putea concura la clasa Coupe in patru usi. Spectaculoasa si originala.
marius68582
Dar de Pug-ul asta care ar putea participa in viitorul film cu Batman ce parere aveti?
Paul46623
QUOTE(marius68582)
Dar de Pug-ul asta care ar putea participa in viitorul film cu Batman ce parere aveti?

Ala nu-i prototipul noului 908? Masina pe care vor sa puna diesel de 700 cp?
Sorin82761
Am vazut la PRO motor ca viitorul C5 va avea fata lui Mettis , iar Peugeotul prefigureaza noul 608 , motorul disel spuneau ca urmeaza sa concureze in cursa de 24 H impotriva diselului de la Audi ( parca )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.