Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BMW Seria 3 nou
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
Costanza86138
site-ul bmw nu dispune de "configurator" asa ca nu stiu ce dotari standard sunt pe o astfel de masina! M-ar interesa un 318 d (sper ca am scris corect)

aveti idee cumva?
Andrei55037
Trimite-le un mail si o sa-ti trimita ei o lista completa cu preturi si dotari.
romb
echipare standard pentru 318D , care costa 23.980E cip

Servo
ABS,DSC,CBC,DTC,DBC
8 airbaguri
computer bord
inchidere centralizata cu telecomanda
geamuri fata spate electrice
oglinzi electrice
jante 16"
aer manual
radio CD cu 6 difuzoare

si uite si preturile la cateva optionale mai uzuale

climatizare bi-zona 647 E cip
volan in piele 155
comenzi volan 129
cruise control 216
senzor de lumina , ploaie 103
cotiera 129
proiectoare 172
tapiterie de piele 1483
scaune incalzite 310

sper sa iti fie de folos , si ca o recomandare personala mai bine ai merge pe un 320D care iti va oferi satisfactii mult mai mari.
Lucian55
De curand am fost din nou in situatia de a cumpara o masina, doar ca de data asta nu pentru mine. Ideea era un seria 3 cu motor diesel.
Am avut de ales intre 318d si 320d, asa ca am plecat spre dealer si m-am interesat. Fiind client de-al lor mi s-a dat ocazia sa conduc un 318d pentru o zi si un 320d tot pentru o perioada mai lunga de timp.
Plusuri si minusuri pentru amundoua:
1. Seria 3 este pentru soferi mai inalti, bordul este amplasat prea sus si vederea prin parbriz este limitata.
2. 320d-ul raspunde mult mai bine accleratiei. cei 40 de cai in plus se simt bine de tot.
3.consum? nici nu il simti. la 318d in 150km facuti in oras am iesit la 8 la stilul meu de mers un pic sportiv, iar la 320d a iesit 8.4 in acelasi stil de mers.
Despre gadget-uri nu pot sa spun nimic deoarece eu am condus versiunile full si aici pot aparea diferente.
Parerea mea ? sa mergi pe 320d
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.