Help - Search - Members - Calendar
Full Version: repatriere autovehicule
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
danny86243
Sunt dany si am o mare problema.Am un audi A4 di 2000 si sunt rezident in maroc de 3 ani.Masina e in proprietatea mea de aproximativ un an.Vreau sa ma intorc acasa de tot si sa o inscriu in circuit.Ce acte am nevoie de aici pentru o repatriere...este posibil sa o repatriez daca nu este inscrisa in comunitate....
Sunt tare nelamurit si aici in maroc sunt multe necunoscute...de ex. ei nu au habar de ce inseamna euro( 1,2,...) si nici nu se poate face un test al emisiilor.....
Nu vreau sa vin cu ea pana acasa si sa aflu ca nu o pot inscrie....sunt totusi 5000 de km...
va multumesc blush.gif
James Kilowatt
Cu emisiile putin conteaza rezultatele la teste. Trebuie sa figureze in catalogur rar-ului cu euro 3... daca e acolo, atunci poate fi inscrisa oricat ar polua. Daca nu e, atunci degeaba e lacrima...
Aici ai lista RAR-ului
http://www.rarom.ro/Liste_euro3.pdf
Fiind din 2000, sunt mari sansele sa fie euro3. Insa trebuie sa vezi cum e cu taxele si alte formalitati.
Dan87905
E valabila lista aceea de la RAR, ca si eu vreau sa merg in Germania sa-mi aduc o masina second-hand si nu vreau sa ma intoarca de la granita cu ea ?
Mersi!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.