Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dealer Daewoo - Service
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
liviu71426
Buna ziua. Vreau sa imi iau o Nubira II-GPL si nu reusesc sa gasesc diferetele (ma refer la dotari) intre SX LPG si CDX LPG; la pret e o diferenta de 1500 de Euro, dar ce intra, in plus, in banii astia?
Si inca o intrebare: Conteaza de la ce Dealer o cumpar? Indiferent de unde o iau au aceleasi service-uri autorizate unde ma voi duce pt. revizii? Unii lucreaza mai bine decat altii sau sunt mai ieftini?

O zi buna!
James Kilowatt
Din cate stiu, CDX-ul are alta tapiterie interioara, are frane discuri si pe spate( SX are tamburi), tweetere si airbaguri. Daca or mai fi si alte diferente, nu stiu...
Adrian52073
Aici http://www.daewoo.ro/modele/nubira/tehnic.php sunt scrise diferentele din pacate nu complet (desi este chiar site-ul producatorului biggrin.gif ).

Oricum din ce am mai citit pe forumul daewoo ele ar cam fi: airbag-uri pentru sofer si pasagerul din fata, frane pe spate cu disc in loc de tamburi, jenti de aluminiu in loc de otel, CD-Player, tweetere, tapiterie interioara mai buna si volan reglabil pe inaltime. In rest la fel ca la SX adica ABS, A/C, inchidere centralizate, etc.

Nu conteaza de unde iei masina, pentru revizii si garantie te poti duce la orice service autorizat Daewoo. Preturile pot sa difere de la un service la altul si bineinteles si profesionalismul.
liviu71426
Din cate am vazut pe http://www.daewoo.ro/modele/nubira/tehnic.php, CDX-ul are in plus
-Air bag dublu
-CD player
-Boxe "tweeter"
-Jenti de aluminiu 5,5JX14
-discuri de frana si pe spate
si cam atat; volanul reglabil nu ma prea ajuta, dar parca pentru airbag-ul dublu as mai da niste bani in plus. Poate reusesc sa scap si de vechea masina - Oltcit - si cu reducerea pentru "batranica" de la remat sa iau CDX-ul LPG.
Cristi32424
Daca te intereseaza numai air bag cumpara Nubira II SX D/AB - adica SX + dublu airbag (sofer si pasager). CDX are si tweetere dar astea ti le poti pune singur in service firele cablajul fiin deja tras. Operatiunea dureaza 10 minute si costa cam 80 RON (2 tweetere + 2 capace oglinda) si inca vreo 20 RON manopera.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.