Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cum va place?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Cezar81667
Pentru luna de miere (ce va dura circa 7-10 zile, ce va incepe cam de pe 24 octombrie) planuiam o excursie/plimbare cu masina (ce va fi) prin nordul tarii....cu popasuri de 1-2 zile prin locurile mai renumite:Moisei, Sapanta,etc.
Este o idee viabila, sau sa incercam cu trenul/autobuzul? bicycle.gif
florin55503
am fost eu la sapanta in iunie. de fapt un traseu borse vatra dornei etc sapanta. s uperb cu multe chestii de vizitat. am mancat la sapanta niste pastravi facuti la gratar si am baut o palinca care in mom in care am baut-o am simtit ca iau foc pe interior.

nu prea merge cu trenul eu zic mai bine cu masina. sunt locuri in care trenul nu te poate duce, mai ales ca in octombrie vremea mai ales in zona aia e destul de urata si capricioasa
Cezar81667
Dar...starea drumurilor? shanse de service/depanare, in caza de Doamne fer'?
James Kilowatt
Casa de Piatra! smile.gif

Eu am fost la Sapanta anul trecut, in iarna. Se poate ajunge fara probleme cu masina smile.gif
Poti lua totusi in calcul si o ruta externa.... La Venetia de exemplu ajungi in cateva ore, plecand de la Arad wink.gif Pentru o luna de miere, mi se pare interesant wink.gif
Pentru rezervari la hotel, arunca un ochi pe hrs.de. Cu putin noroc poti gasi hotel *** pe la 60-70 euro cu mic dejun inclus, chiar daca e pe continent.
Cezar81667
taman ma uit pe hrs.de . Un aspect nu mi-e clar: la limbile recunoscute de sait, NU exista romania dar exista turcia. Are limba engleza SI engleza US! Eu cu care ma descurc? :bash:
James Kilowatt
Nu conteaza... engleza oarecare
Oricum, daca are dubii cu destinatia cere singur lamuriri, nu-ti rezerva hotel in antarctica.
Pentru venetia baga si vreo 50km in jur, ca sa iti caute si pe continent, sunt mai ieftine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.