Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Upgrade stropitori parbriz
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
mihai54363
Probabil ultimul lucru la care va ganditi ca va trebuie dar eu sunt foarte incantat de ele.

Exista un upgrade la X40, modelele pana in 2001 pentru duzele/stropitorile de parbriz: in locul celor cu doua jeturi fiecare astea au jet perdea. Referinta este 30655605. Consuma mai putin lichid si acopera parbrizul mai bine.

Drum bun!
Mihai
TLS-09
Si la alte marci mai noi exista chestia asta dar din fabrica, nu upgrade.Oricum sistemul este mai eficient decat cel cu jet intr-un punct pentru ca imprastiind uniform apa, lamela la inceputul cursei nu merge pe uscat. La vechiul sistem pina cind intilnea jetul lama era uscata si normal ca in contact cu praful aducea "binefacerile" zgaraierii parbrizului.
mihai54363
Corect. Upgrade este pentru masina mea, model 2000. Probabil pentru generatiile mai noi e standard.
TLS-09
Banuiesc ca trebuie doar sa schimbi duza stropitoare si nu ai altceva de facut.
mihai54363
Exact. In doua minute treaba-i gata!
Bogdan70756
Si eu apreciez mult tipul asta de duze. La mine au fost standard dar cine nu are ar trebui sa se gindeasca la upgrade.
TLS-09
Chestia este ca se pot schimba doar la cei care le au montate in capota. Si la mine sint standard dar sint montate in placa de sub capota(intre capota si parbriz) astfel incit nu se schimba decat cu placa cu tot. Daca nu le aveam nu se putea face nici o upgradare.
Bogdan83159
Salut !

Stiti de unde se pot achizitiona stropitorile acestea ?
mihai54363
Ai mai multe variante......prima este la reprezentanta.....codul pe care l-am scris in primul mesaj este referinta volvo (produsul este original).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.