Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Statistici hazlii :)
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
James Kilowatt
Un ziar belgian gratuit a publicat un articolas despre o statistica facuta de o societate de asigurare (corona direct).

Conform acestei statistici, barbatii provoaca accidente cu 5% mai costisitoare decat femeile.

Baietii au studiat si horoscopul: Statistic vorbind, cele mai multe accidente sunt provocate de femeile leu si de barbatii capricorn smile.gif

Si cele mai putine de femeile gemeni si barbatii pesti smile.gif


Eu sunt peste :punk:
cosmin45741
Si Mama Omida ce zicea? laugh.gif
Eduard RO
Scuze. Am modificat postul. :notworthy:
eddie
Tizule,sa stii ca aici nu esti pe linia de centura,asa ca nu mai bate campii cu prostii de genul asta ! :bash:
Cipicanu`
Sunt capricorn... :bandit:
air_wolf
si eu :minigun:
Cezar81667
corect era sa postezi toata statistica beer.gif
James Kilowatt
N-o am pe toata, doar atat era dat in articol.

Pe siteul firmei de asigurari care a facut-o (www.coronadirect.be) nu e publicata... Oricum, asta e o societate care face asigurari "la kilometru" asa ca pararea mea e ca au date sa faca statistici destul de precise.
Impulse
Uite ca zodiacul lipsea din statisticile societatilor de asigurari. Urmeaza anul nasterii, inaltimea si culoarea ochilor.
Mare ti-e gradina Doamne!
James Kilowatt
Bineinteles, numerologia e stiinta exacta!
In plus, in Franta e foarte la moda grafologia. Exista societati de resurse umane care cer expres CV scris la mana, ca sa ti-l analizeze.... Noi am fost instruiti sa nu dam data nasterii si CV scris la mana in nici un caz, tocmai ca sa nu ne analizeze numerologii, astrologii si grafologii... blush.gif Suna haios pentru secolul 21, insa e real.... blush.gif
HalbaSus
La criminalistica am invatat si putina grafologie, ei (adica autorii) sustineau ca poti afla anumite chestii dupa scrisul omului... eu mi l-am analizat pe al meu si a rezultat ca sunt semi-analfabet, redus, probabil muncitor necalificat, asta se datoreaza faptului ca din clasa a 9-a nu prea am mai scris cu mana decat la lucrari de control, teze, examene, etc... in rest refuzam sa scriu si jucam carti cu colegii de banca blush.gif iar tot ce scriam, scriam la tastatura, oricum scriu mai repede la tastatura decat cu mana blush.gif
James Kilowatt
Nu prea exista nici un articol sau studiu de referinta care sa sustina ca grafologia ca metoda de analiza... asta a confirmat-o pana si o tipa de la un interim care o foloseste...
MotorHead
QUOTE(HalbaSus)
eu mi l-am analizat pe al meu si a rezultat ca sunt semi-analfabet, redus, probabil muncitor necalificat
Nu stiu mai nimic despre grafologie dar ma indoiesc ca poate rezulta asa ceva... Grafologia se ocupa de studierea aspectului scrisului (orientarea literelor, rotunjimi etc.) si din asta se pot deduce anumite trasaturi de caracter, nu daca esti sau nu analfabet/muncitor/whatever.
James Kilowatt
Alta, de la TF1:

Reno e marca care cheltuie cel mai mult pe publicitate. In medie, in Franta, 600 euro din pretul unui Reno reprezinta costul publicitatii. Tre' sa manance si marketingii o paine, nu?
Ma intreb daca spaga pentru titlul de masina anului in europa e declarata si asta si intra in cei 600 euro :angel:

Dintre marcile non-franceze, prima e Nissan la cheltuiala pe publicitate. Haioasa coincidenta.
Tarabostes
Pai e Franta - patriotism local, pt Germania care o fi statistica, sau pt Romania?
Laurentiu_007
Eu sunt in zodia pesti :wave: .am permis de doi ani.nu am avut nici un accident si nu am fost niciodata oprit de politie.sincer nu prea cred in chestii de astea, ca pestii fac cele mai putine accidente. important e sa fi tot timpul cat mai atent si cat mai calm.
Cat despre faptul ca Renault investeste mult in publicitate cred ca e si normal. Cand ai multi bani si o imagine nu prea buna doar asa poti vinde mai mult decat concurenta.
Iulian HondaFan
biggrin.gif si io-s Capricorn... am avut si un accident minor in putin peste 130000km condusi. sa ma pregatesc de mai rau? blush.gif
ionut91746
cine mai drede si-n zodii.... :bash:
James Kilowatt
Nu cred ca vrei sa stii cati cred in horoscop biggrin.gif

Poate face un admin un poll la offtopic sau combat

Credeti in horoscop?

- Ca in sfanta scriptura

- Ceva-ceva tot e adevarat, exista influente insa subtile si discrete.

- Sunt predictii care se indeplinesc datorita sugestionabilitatii celor care cred.

- Nu cred deloc
Baby Blues
Ar fi interesant un pol , dar nu ar fi reprezentativ decat pentru "noi intre noi". Sunt convins ca nici 30% nu ar crede in horoscop. dar daca s-ar face la tara sau in cartiere marginase ar iesi altceva. biggrin.gif
James Kilowatt
Chiar si intre sceptici exista diferente de nuanta wink.gif Din motivul asta am pus mai multe variante intre DA si NU
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.