Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SUV-uri si venituri personale
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2
AZAZEL
nu ma mai intereseaza subiectul.
m-am lamurit singur. am o opinie formata si nu mi-o mai poate schimba nimeni.

Apropo, am vazut acum 2 zile un subaru tribeca in parcare la carrefour. pana acum o saptamana nici nu stiam ca exista.

urata masina. farurile sunt atat de mici incat s-ar potrivi mai bine la o masina de clasa mini .nu pot sa spun nimic mai mult. ce nu imi place , de obicei nu ma intereseaza.
HalbaSus
Ne spui si noua opinia ta sau o tii secreta ? tongue.gif
AZAZEL
QUOTE(HalbaSus)
Ne spui si noua opinia ta sau o tii secreta ? tongue.gif


touareg v10 tdi
f1anatic
QUOTE(maryuskkk)
QUOTE(HalbaSus)
Ne spui si noua opinia ta sau o tii secreta ? tongue.gif


in cateva luni de zile voi conduce gratis (pe cheltuiala integrala a altora) o masina de 75.000 euro cip si vreo 313 cp


Da si ce daca... NU va fi a ta ! Oricum ai da-o...tot de imprumut este !

Si cu penele altuia te potzi impodobi...dar nu potzi zbura...
Mikidutzaa
Deci ce masina e ca murim aicea?
G e o r g e
313 cp are v10 tdi 5.0 de pe touareg smile.gif / phaeton
AlexTM
QUOTE(maryuskkk)
in cateva luni de zile voi conduce gratis (pe cheltuiala integrala a altora) o masina de 75.000 euro cip si vreo 313 cp
Sa-nteleg ca vei fi soferul vreunui grangure mare?
f1anatic
QUOTE(GhitaTM)
QUOTE(maryuskkk)
in cateva luni de zile voi conduce gratis (pe cheltuiala integrala a altora) o masina de 75.000 euro cip si vreo 313 cp
Sa-nteleg ca vei fi soferul vreunui grangure mare?


Platit cu >10,000 RON pe luna...(vezi topicul dedicat, pe Off Topic Eu ce venit am ?)

Oare permis de port-arma are ?
G e o r g e
ne bucuram sincer pentru tine , de la : laguna, 407, passat, vectra, mondeo sau avensis

la "SUV-uri de prim rang" e un mare salt .

ne zici si noua unde te-ai angajat ? smile.gif ca anul trecut parca nu te mai gandeai la masina ...

QUOTE(maryuskkk)
oricum nu am renuntat la masina. insa sunt constient ca daca nu ma mut anul acesta ulterior voi plati mmult mai mult pe un apartament. insa pretul la masini va ramane constant. si credeti-ma m-am saturat de capatul panytelimonului. ma gandesc si la siguranta noastra.

si, peste vreo 2 ani voi vedea si de o super masina. insa audi va fi. vor aparea si motoarele mici common rail pe audi. si voi fi cu inima impacata, ca nu voi mai trebui sa fac compromisuri.

oricum asa cum spuneam pe un alt post, vreqau sa ne mutam intr-un bloc nou daca se poate cu garaj la subsol. si acestea deocamdata sunt putine in bucuresti. am vazut ca sunt multe proiecte de constructie pt viitorul apropiat. insa daca ma prinde 2007, vor creste preturile mult. deci trebuie sa ma misc pana la sfarsitul acestui an.



nu de alta dar poate ma reprofilez si eu biggrin.gif
AZAZEL
QUOTE(G e o r g e)
ne bucuram sincer pentru tine , de la :


dar ce interes brusc pt persoana mea. se apuca lumea sa sape dupa ce scriam acum un an.
G e o r g e
economic vorbind , mi-am adus aminte de topicul ala pentru ca eu ti-am raspuns primul si acolo wink.gif remember .

dar ce artagos suntem .

bine draga , fi tu artagos >:P

eu ma duc sa ma joc cu melcu in nisip ca vad ca de altceva nu suntem buni noi astia de rand de cand unii castiga de doua ori cat altii ...

pffff ce ti-e si cu persecutia asta ...
AZAZEL
QUOTE(G e o r g e)
dar ce artagos suntem .


scuze, dar cam sunt cu garda sus. se pare ca nu prea place lumii atitudinea mea tip F1ANATIC.
Mariustom
Salutare :wave:
Hopaaa, bine ai revenit, George :wave:
Acu, Mariuse, ai încurcat-o, dacă și George este contra ta.
Și, dacă te miri că "se apuca lumea sa sape dupa ce scriam acum un an", mai bine zi ce făceai acu 17 ani biggrin.gif ? (înainte de Revoluție)
QUOTE(G e o r g e)
de cand unii castiga de doua ori cat altii ...

Să înțelegem că tu câștigi ~ 5.000 RON pe lună ? biggrin.gif
Dar pe Pământ?
Mai vorbim,
Ciao :wave:
G e o r g e
depinde de stratul de ozon biggrin.gif
RUE
pe timpul lui ceasca mama a castigat intr o luna 70 000 lei... de fapt a castigat o masina la CEC.
Mariustom
Altul care se laudă biggrin.gif
Vio, las-o mai moale, că acuș ești cu ținta pe spate biggrin.gif biggrin.gif
G e o r g e
eu am castigat 10 lei la loz in plic biggrin.gif
RUE
mai, pe atunci am mai scos si eu odata 75 lei la pronosport si mi am scos neamul din nevoi,... am facut abonament pe 3 luni la autoturismul!
AZAZEL
exact cum spuneam in alta parte, totul a fost o gluma, facuta cu un anumit scop!!!!
G e o r g e
too late smile.gif
R a z v a n
:boxing: meriti niste pumni in gura, cu un anumit scop....
laur6
aaa, sa fiu pardonat coane Razvan,... dar cine e tinta? pumni, pumni, da' sa stim si noi!
AZAZEL
QUOTE(R a z v a n)
:boxing: meriti niste pumni in gura, cu un anumit scop....


de ce adica?

am mai animat si eu un pic forumul!!!
dar pe bune ca m-a ofticat mult faza in care am fost atacat pe toate partile pt ca as fi vrut un amarat de chestionar. ca se lua lumea de mine dupa ce am aruncat bomba, era un risc pe care mi-l asumasem constient. dar sa fiu luat la sudalmi pt niste rahaturi de voturi...

chiar eram curios sa vad cam ce voteaza lumea, si , sa vad pe unde ma situez comparativ cu ceilalti.
R a z v a n
asta cu animatu e ok, de acord,
dar in partea cealalta e ca mai bine ramaneai ofticat, acum esti incredibil si probabil asa o sa ramai o vreme...
Eduard RO
QUOTE
chiar eram curios sa vad cam ce voteaza lumea, si , sa vad pe unde ma situez comparativ cu ceilalti.

Esti la fel ca mine: mult mai jos ca multi si mult mai sus ca si mai multi. biggrin.gif
HalbaSus
Probabil Razvan se refera la faptul ca ai inceput sa animezi forumul, noi am pregatit ringul de box, am vandut biletele, lumea s-a asezat cu pop-cornul si berea in fotolii, iar acum zici ca tu nu mai vrei nimic, ai vrut doar un sondaj si defapt nu te mai intereseaza nici SUV-urile. Sincer si eu sunt un pic dezamagit (am ramas cu pop-cornul si cu berea in fata si nu am nici macar filme la care sa ma pot uita)... dar daca nu vrei sa continuam dezbaterea nu e nici o problema, e decizia ta pana la urma. Daca vor dori adminii topicurile se vor inchide.
AZAZEL
QUOTE(HalbaSus)
i defapt nu te mai intereseaza nici SUV-urile. .


n-am spus ca nu ma mai intereseaza nici suv-urile , dar vom continua discutia acolo unde le este locul, adica la versus. aici nu mai vad motivul discutiei.
air_wolf
daca tot am citit pina aici: noi astia care cistigam intr-o luna cat becali intr-o ora sa stii ca sintem suparati ca am dat banii pe bile si n-am vazut spectacolu'. mi-am luat bilet, acu sa vad meciul ca altfel :minigun: si :bandit: si :boxing: si dupa aia bicycle.gif si la final cineva :stretcher:
beer.gif :cheers:
domnu', nasol bancu'...
marius68582
Cel mai interesant thread de anul asta de pe masini.ro!!! :spam1:
Mai stiu un alt forum unde un thread care se numeste "ignore pls" a devenit un ul dintre cele mai de succes,cu aproape 1000 de raspunsuri. :bash:
f1anatic
QUOTE(maryuskkk)
chiar eram curios sa vad cam ce voteaza lumea, si , sa vad pe unde ma situez comparativ cu ceilalti.


http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...sc&start=60

Gluma, cacealma, acum o intorci. Cert este ca ai vrut un lucru si cind lucrurile nu au iesit cum sperai, ai schimbat foaia si ai dat-o in gluma, bascalie, tras in piept, etc.

Chestia e ca fiecare trebuie sa fie raspunzator pt. ce zice. Tu ai demonstrat contrariul... Gluma gluma...si indiferent daca esti amaritul cu 10,000 RON pe luna si masina de 75k€ sau nu, treaba este ca la un moment dat ai pretins ca esti ma destept ca noi ailaltzi, indiferent daca ai motivat-o cu salariul sau nu. Chiar daca ai fi...asa ceva nu se zice si nu se face. Si apoi te-ai suparat pe un "istetz" care tzi-a facut topic anume si unde lumea putea sa itzi raspunda la intrebare. Cind nici acolo lucrurile nu au stat bine...ai inceput sa o bilbii.

Whatever man...tu sa fii fericit si sanatos si cu putere de munca... Insa itzi repet si eu, pentru ca stiu din proprie experientza...banii fac viatza mai frumoasa, deschid posibilitatzi, itzi vor crea senzatzii placute de moment. Insa banii nu itzi aduc fericirea, nu tzi-o garanteaza si nici nu tzi-o pastreaza.

Eu zic ca singurul mod onest si oneros pentru a itzi repara greseala...este ca la urmataorea intilnire a forumistilor sa faci cinste cu o bere/suc. Si cum si eu am de gind sa vin in RO la anul...nu te voi ierta decind cind halesc berea.
guerilla
QUOTE(f1anatic)
Si cum si eu am de gind sa vin in RO la anul...nu te voi ierta decind cind halesc berea.


sa ne anunti din timp smile.gif ca sa brodam covoru rosu de la otopeni cu sigla subaru si sa rezervam mese la crasma.
AlexTM
Ia uite, cu ocazia discutiilor inflacarate despre salarii, descopar si eu o sectiune noua a forumului!

"Combat Zone"

Aici sint discutiile picante, bataile, violurile, stirile de la ora 5. Cum dracu' mi-a scapat pina acum?
Mariustom
Salutare :wave:
Bună Dimineața, Ghiță, cam târziu te-ai trezit.
La ce lupte au fost până acum, cei împătimiți au ațipit deja. Doar seriale siropoase biggrin.gif
RUE
mariuskk, iti urez sa ti puna urmarire cu GPS de la firma pe masina aia de toti banii! (cum avem si noi la firma, recunosc ca e mai sanatos asa)
Mariustom
Alo, Vio, n-ai citit aici ?
A fost o cacialma totul !
AlexTM
QUOTE(Mariustom)
La ce lupte au fost până acum, cei împătimiți au ațipit deja. Doar seriale siropoase biggrin.gif

Las'ca vine iar ora 17

Iar masina de 75 keur si 313 CP poate e un camion. Astea au tahograf, asa ca vezi cu ce viteza ai fost, si fara GPS smile.gif
RUE
mariustoma: nu a fost cacialma! sunt sigur.

poate pe un forum despre casa doar ce a postat despre noua piscina de la locuinta de serviciu.
AZAZEL
QUOTE(rue45709)
mariustoma: nu a fost cacialma! sunt sigur.
poate pe un forum despre casa doar ce a postat despre noua piscina de la locuinta de serviciu.


pai , cauta forumuri de case daca altceva n-ai de facut!!!

ma stresezi omule. nu mai am chef de discutia asta.

inca continui cu misto-urile, te rog frumos inceteaza!!!
A K U
He, he. Maryuskkk, ar fi trebuit sa stii ca atunci cand le spui (in gluma sau pe bune) altor romanasi ca tu castigi 'jde milioane pe luna (si ai si masina de fite de la servici, circumstanta agravanta biggrin.gif), nu exista decat doua posibilitati: vei fi injurat (in gand sau pe fata: "al dreaq asta, unde lucreaza, frate, de ia o caruta de bani?") sau vei fi luat la misto. Asa gandim, n-ai ce ne face.
Cand o sa incetam sa-i mai injuram pe cei care castiga mai mult ca noi (repet, in cazul tau nu stiu daca-i gluma sau nu, eu vorbesc la modul general), poate o sa se schimbe ceva. Pana atunci... beer.gif

Prove me wrong blush.gif
Mariustom
QUOTE(rue45709)
mariustoma: nu a fost cacialma! sunt sigur.

1. Vio, te pun să vii cu un miel data viitoare când ne întâlnim biggrin.gif
2. A fost cacialma, citește postul de la link-ul pus de mine mai sus, unde recunoaște asta cel ce a postat acum, între noi.
PS 1: chiar sub postul tău.
PS 2:
QUOTE(Adi56550)
atunci cand le spui (in gluma sau pe bune) altor romanasi ca tu castigi 'jde milioane pe luna (si ai si masina de fite de la servici, circumstanta agravanta ), nu exista decat doua posibilitati: vei fi injurat (in gand sau pe fata: "al dreaq asta, unde lucreaza, frate, de ia o caruta de bani?") sau vei fi luat la misto. Asa gandim, n-ai ce ne face.

Eu nu mă regăsesc printre cei descriși de tine. De ce? Pentru că nu mă interesează cât câștigă X sau Y, atâta timp cât nu are vreo influență asupra mea. Adică, dacă celălalt câștigă mai bine decât mine, mie îmi merge mai bine sau rău? NU ! Și atunci, ce treabă am cu el?
Dar, dacă merg undeva, la un ghișeu (de exemplu), și nu sunt tratat pe măsura sediului instituției respective (exemple sunt destule: gaz, curent, poliție, cablu, etc.), e, atunci nu-mi convine.
Și exemplele pot continua, dar prea sunt offtopic.gif
Mai vorbim,
Ciao :wave:
MotorHead
QUOTE(Adi56550)
He, he. Maryuskkk, ar fi trebuit sa stii ca atunci cand le spui (in gluma sau pe bune) altor romanasi ca tu castigi 'jde milioane pe luna (si ai si masina de fite de la servici, circumstanta agravanta biggrin.gif), nu exista decat doua posibilitati: vei fi injurat (in gand sau pe fata: "al dreaq asta, unde lucreaza, frate, de ia o caruta de bani?") sau vei fi luat la misto. Asa gandim, n-ai ce ne face.
Cand o sa incetam sa-i mai injuram pe cei care castiga mai mult ca noi (repet, in cazul tau nu stiu daca-i gluma sau nu, eu vorbesc la modul general), poate o sa se schimbe ceva. Pana atunci... beer.gif
N-ai inteles nimic, nu banii erau problema, ci IQ-ul si alte alea. Dintre cei care au postat acolo poate sunt unii care castiga mai bine decat cel luat in bascalie.

QUOTE
Prove me wrong blush.gif
Done.
A K U
QUOTE(tt80841)
QUOTE(Adi56550)
He, he. Maryuskkk, ar fi trebuit sa stii ca atunci cand le spui (in gluma sau pe bune) altor romanasi ca tu castigi 'jde milioane pe luna (si ai si masina de fite de la servici, circumstanta agravanta biggrin.gif), nu exista decat doua posibilitati: vei fi injurat (in gand sau pe fata: "al dreaq asta, unde lucreaza, frate, de ia o caruta de bani?") sau vei fi luat la misto. Asa gandim, n-ai ce ne face.
Cand o sa incetam sa-i mai injuram pe cei care castiga mai mult ca noi (repet, in cazul tau nu stiu daca-i gluma sau nu, eu vorbesc la modul general), poate o sa se schimbe ceva. Pana atunci... beer.gif


N-ai inteles nimic, nu banii erau problema, ci IQ-ul si alte alea. Dintre cei care au postat acolo poate sunt unii care castiga mai bine decat cel luat in bascalie.

QUOTE
Prove me wrong blush.gif

Done.


Think again, nu era vorba deloc de IQ, ci de bani, pen'ca e multi cu IQ-u' sub genunchiul broastei care intoarce banii cu lopata. Si aici chiar discutam de venituri, adica de malai, de unde ai scos-o cu IQ-ul si "alte alea"? blink.gif
T u d o r
Pentru ca el a spus ca ceilalti l-au luat de prost, si a venit cu argumentul asta, banii. De aia a fost luat peste picior, de unde si contraargumentele de genul Guta, Becali, etc. care i-au fost aduse.

Si totul a sunat ca un fel de "na, ma fraierilor, cat castig eu si voi nu, si asta ma face mai destept ca voi".

Sau asa mi s-a parut mie... si vad ca si altora. Poate Mariuskkk a fost interpretat gresit, dar doar din cauza ca el a gresit exprimarea, dovada stand chiar faptul ca aproape toti au inteles ce am inteles si eu.
A K U
Asta nu schimba cu nimic faptul ca (aproape) toti oamenii sunt, sa zicem, invidiosi pe cei care se "descurca" mai bine, sunt mai frumosi, mai inalti, mai destepti, au un Jeep mai mare, samd. Parerea mea... arigato.gif
AlexTM
Nu invidiosi, ci nervosi.
Nervosi ca sistemul permite. Vorbesc aici de a te "descurca" nu de bani cistigati cinstit.
A K U
Da, a te "descurca" a capatat de mult un sens peiorativ. Eu nu l-am folosit neaparat in acest sens. Sistemul va permite intotdeauna "descurcaretilor" sa se descurce, PENTRU CA LUMEA E PLINA DE FRAIERI biggrin.gif .
MotorHead
QUOTE(Adi56550)
QUOTE(tt80841)
QUOTE(Adi56550)
He, he. Maryuskkk, ar fi trebuit sa stii ca atunci cand le spui (in gluma sau pe bune) altor romanasi ca tu castigi 'jde milioane pe luna (si ai si masina de fite de la servici, circumstanta agravanta biggrin.gif), nu exista decat doua posibilitati: vei fi injurat (in gand sau pe fata: "al dreaq asta, unde lucreaza, frate, de ia o caruta de bani?") sau vei fi luat la misto. Asa gandim, n-ai ce ne face.
Cand o sa incetam sa-i mai injuram pe cei care castiga mai mult ca noi (repet, in cazul tau nu stiu daca-i gluma sau nu, eu vorbesc la modul general), poate o sa se schimbe ceva. Pana atunci... beer.gif


N-ai inteles nimic, nu banii erau problema, ci IQ-ul si alte alea. Dintre cei care au postat acolo poate sunt unii care castiga mai bine decat cel luat in bascalie.

QUOTE
Prove me wrong blush.gif

Done.


Think again, nu era vorba deloc de IQ, ci de bani, pen'ca e multi cu IQ-u' sub genunchiul broastei care intoarce banii cu lopata. Si aici chiar discutam de venituri, adica de malai, de unde ai scos-o cu IQ-ul si "alte alea"? blink.gif
Ori n-ai citit tot thread-ul ala ori il intelegi intr-un mod absolut original.
AZAZEL
QUOTE(> T u d o r <)
Pentru ca el a spus ca ceilalti l-au luat de prost, si a venit cu argumentul asta, banii. .


aproape gresit sau aproape corect:

cineva imi spusese intr-un mod subtil ca sunt prost. am contracarat prin a spune ca altii cred ca sunt mult mai destept atata timp cat s-au hotarat sa ma plateasca cu x suma. am aruncat acele cifre in gluma, cu scopul de a-i da peste nasuc.

fetele au replicat ca si nicolae guta&co sunt bine platiti, si ca x suma nu este un argument, cu toate ca era evident ca daca ar fi fost adevarat ce spuneam nu puteam fi din breasla lui guta sau din ceva anex.
argumentul lor a fost unul cules din extrem cu toate ca nu putea fi vorba de asa ceva.

eu sunt de parere ca daca cineva de pe acest forum aduce in sprijinul sau acelasi argument pe care il adusesem eu, este unul corect, pt ca mi-e greu sa cred ca acest forum este folosit de lautari, hoti, cutitari, traficanti samd.
daca un utilizator al acestui forum spune ca are bmw530 si ca merge in vacante in Bora bora(se pare ca avem pe cinva aici), este fara doar si poate un om care a reusit in viata.
Daca cineva- aici pe forum-il compara cu guta o face pt ca nu are argument ca sa il contracareze.

CONCLUZIONEZ CU O PARERE PROPRIE:
pe acest forum nivelul de venituri al fiecaruia este direct proportionala cu inteligenta , varsta, ambitia si norocul fiecaruia.
as putea sa generalizez ca aici pe forum bunastare= iq si invers
la coltul blocului, aceasta regula nemaifiind valabila.
de asta am considerat ca argumentul veniturilor (pe un forum ) este suficient.
daca mi-ati inteles ideea este bine, daca nu ...la fel de bine
AZAZEL
QUOTE(tt80841)
N-ai inteles nimic, nu banii erau problema, ci IQ-ul si alte alea. .


eu m-am folosit de argumentul salariului-care in cazul de fata, pe un forum il consider argument suficient pt a-i arata amicului meu ca greseste cand ma baga in categoria celor care gandesc mai lent.

bineinteles ca daca nicolae guta aduce acelasi argument ca si mine nu inseamna ca el este destept, ci mai degraba ca alti multi romanai care se uita in gura lui, sunt prosti.
A K U
[/quote]Ori n-ai citit tot thread-ul ala ori il intelegi intr-un mod absolut original.[/quote]

Daca ai aduce si niste argumente, mai, mai ca te-as crede arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.