Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SUV-uri si venituri personale
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2
MotorHead
QUOTE(maryuskkk)
cineva imi spusese intr-un mod subtil ca sunt prost. am contracarat prin a spune ca altii cred ca sunt mult mai destept atata timp cat s-au hotarat sa ma plateasca cu x suma. am aruncat acele cifre in gluma, cu scopul de a-i da peste nasuc.
Modul tau de contracarare a fost "pathetic" (nu am gasit cuvant in romana care sa aiba un inteles la fel de bun), tu chiar nu-ti dai seama ce stupid a fost. Si sa-ti mai spun ceva, chiar daca nu e important pentru ideea in sine: nu te-am crezut nici macar o clipa ca ai salariul >10000RON. Repet, nu salariul e problema, chiar daca ai fi zis 2000 RON tot la fel de "pathetic" ar fi fost.

QUOTE
fetele au replicat ca si nicolae guta&co sunt bine platiti, si ca x suma nu este un argument, cu toate ca era evident ca daca ar fi fost adevarat ce spuneam nu puteam fi din breasla lui guta sau din ceva anex.
argumentul lor a fost unul cules din extrem cu toate ca nu putea fi vorba de asa ceva.
Un rationament e corect daca il duci la extrem. Au fost date si alte exemple, nu doar Guta.

QUOTE
daca un utilizator al acestui forum spune ca are bmw530 si ca merge in vacante in Bora bora(se pare ca avem pe cinva aici), este fara doar si poate un om care a reusit in viata.
Daca cineva- aici pe forum-il compara cu guta o face pt ca nu are argument ca sa il contracareze.
Complet fals. Poate a reusit in viata, poate nu. Poate fi idiot sau nu. Pot sa-ti dau nenumarate exemple de oameni care au bani dar nu se poate spune ca au reusit in viata. Daca mostenesti milioane de coco ai reusit in viata? Daca taticul tau a facut un Caritas de care tu beneficiezi se poate spune ca ai reusit? Ai tu vreun merit? Nada.

QUOTE
CONCLUZIONEZ CU O PARERE PROPRIE:
pe acest forum nivelul de venituri al fiecaruia este direct proportionala cu inteligenta , varsta, ambitia si norocul fiecaruia.
as putea sa generalizez ca aici pe forum bunastare= iq si invers
Bine-ar fi sa fie bunastare= iq. Sunt extrem de multi cu bani care nu au un IQ peste medie, si asta e valabil si pentru forumul asta, ca pentru intreaga societate romaneasca. Multi au bani doar ca urmare a unei conjuncturi favorabile sau datorita propriei lor ambitii combinate cu un caracter oribil. Si ca sa nu intelegi gresit (mica probabilitate), nu ma numar printre cei care n-au bani si se uita cu invidie peste gard. Nu ma plang, o duc bine si probabil o voi duce din ce in ce mai bine (si cu munca nu prea multa biggrin.gif ).

QUOTE
Daca ai aduce si niste argumente, mai, mai ca te-as crede
You've made my day smile.gif Nu ma crede, argumente nu e!
AZAZEL
QUOTE(tt80841)
nu te-am crezut nici macar o clipa ca ai salariul >10000RON!


este bineca nu m-ai crezut! pt ca nu este adavarat.am facaut o farsa si a mai picat lumea in capcana.

oricum nu ma straduiesc sa mai explic odata, dar exemplele care le poti da tu si eu si toata lumea, de pers care au banet, nu sunt pers care frecventeaza acest forum.

eu ma refeream strict la noi cei de aici. daca cineva de pe acest forum iti spune ca o duce ff bine(si daca nu minte) , atunci fii sigur ca este cu capul peste average.

oricum este ultimul meu post la acest topic. va urez dezbatere placuta.
air_wolf
vad ca iese macel general biggrin.gif dati baieti ca e distractie smile.gif
f1anatic
QUOTE(air_wolf)
vad ca iese macel general biggrin.gif dati baieti ca e distractie smile.gif



Mie mi se pare mai de graba GANG BANG pe Mariuscá si as mintzi daca as spune ca nu o merita blush.gif
air_wolf
naspa, la asta nu ma bag. daca era fata ok... dar asa... :puke: no offence mariuse, dar e naspa ideea... f1anatic, bea cafeaua si revino-ti, io inteleg, crap de somn si n-am terminat treaba, da' tu??? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
AlexTM
QUOTE(tt80841)
Si ca sa nu intelegi gresit (mica probabilitate), nu ma numar printre cei care n-au bani si se uita cu invidie peste gard. Nu ma plang, o duc bine si probabil o voi duce din ce in ce mai bine (si cu munca nu prea multa biggrin.gif ).

Las' ca nici cu laudele tale nu mi-e rusine smile.gif
MotorHead
Heh, asta a fost mai mult ca argument pentru cei care zic "Cand o sa incetam sa-i mai injuram pe cei care castiga mai mult ca noi, poate o sa se schimbe ceva", ideea fiind ca nu invidia e buba smile.gif
R a z v a n
Asta deja e analiza. Analiza literara. In anii de scoala intotdeauna imi era jena in numele autorului pentru ca eram sigur ca daca ar fi auzit aberatiile pe care le intideam pe zece pagini la teze s-ar fi prapadit de ras...Asa si cu printu intunericului asta (mariusica alias azazel - vezi wikipedia). Ii dati cu mult prea multa atentie. Parerea mea.
A K U
QUOTE(GhitaTM)
QUOTE(tt80841)
Si ca sa nu intelegi gresit (mica probabilitate), nu ma numar printre cei care n-au bani si se uita cu invidie peste gard. Nu ma plang, o duc bine si probabil o voi duce din ce in ce mai bine (si cu munca nu prea multa biggrin.gif ).

Las' ca nici cu laudele tale nu mi-e rusine smile.gif


Inca un entry in lista celor pe care-i invidiez ca o duc mai bine decat mine :naughty:
AZAZEL
QUOTE(R a z v a n)
Asa si cu printu intunericului asta (mariusica alias azazel - vezi wikipedia). Ii dati cu mult prea multa atentie. Parerea mea.

auzisem o vorba odata: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

iar tu esti una din pers care da prea multa atentie. ca altfel nu ai mai posta la nesfasit.
consulti si wikipedia sa vezi ce inseamna. ma simt flatat. broavo. vrei sa imi scriu si o biografie sa ti-o dau sa o critici. sa rastalmeacesti cuvintele de pe acolo sa vezi ce ii legenda ce-i fictiune si ce-i adevarat.

mai slabeste-ma omule!
pt linistea ta: am revazut aseara un film cu danzel washinghton pe pro cinema. se numeste fallen. unul din preferatele mele. am ales numele azazel pt ca imi place cum suna. inainte de acest film ma gandeam la nick-ul ahaggar. ia vezi ce inseamna, ce am vrut sa spun prin asta si care ar fi legatura cu mine?

am un amic care lucreaza la o revista mai subtirica. daca vrei poti scrie cate ceva . ca tot veni vorba: mai castigi si tu un ban.
AlexTM
Mi-e lene ca consult wikipedia.
Nu cumva Azazel e diminutivul de la Azaz?
R a z v a n
Azazel (Hebrew: עזאזל, Arabic: عزازل Azazil) is an enigmatic name from the Hebrew scriptures, possibly referring to a fallen angel or Satan. The word's first appearances are in Leviticus 16, when in the ritual for Yom Kippur the scapegoat is to be taken to Azazel and cast into the wilderness, but this text by itself is unclear as to the actual identity of Azazel.

The Talmud (Yoma 67b) and later commentators maintain Azazel was the name of the precipitous cliff where the goat met its end. This version is cited by Biblical commentator Rashi and it is considered the plain meaning by the Jewish commentators.

According to the Book of Enoch, Azazel was one of the grigori (also known as "watchers"), a group of fallen angels who mated with mortal women, giving rise to a race of hybrids known as the Nephilim. Azazel is particularly noteworthy among the grigori because it was he who taught men how to make weapons of war, as well as teaching women how to make and wear cosmetics. Eventually, Azazel's teachings created such iniquity that God decided to destroy all life on Earth with Noah's Flood.
R a z v a n
QUOTE(AZAZEL)
QUOTE(R a z v a n)
Asa si cu printu intunericului asta (mariusica alias azazel - vezi wikipedia). Ii dati cu mult prea multa atentie. Parerea mea.

auzisem o vorba odata: cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.
Aici ai dreptate, n-am nimic de comentat.
QUOTE(AZAZEL)
iar tu esti una din pers care da prea multa atentie. ca altfel nu ai mai posta la nesfasit.
consulti si wikipedia sa vezi ce inseamna. ma simt flatat. broavo. vrei sa imi scriu si o biografie sa ti-o dau sa o critici. sa rastalmeacesti cuvintele de pe acolo sa vezi ce ii legenda ce-i fictiune si ce-i adevarat.

Eee aici o sa te rog frumos sa ma lasi sa comentez un pic. Ca sa dau la o parte de la inceput ceva ce-mi statea pe limba de cand ti-am vazut postul vreau sa subliniez ca prostul esti tu. Punct. Si ca sa evitam discutii cu argumente in spirala de genul "stii eu nu te-am facut prost, am facut o comparatie iar analogia era intre grija si atentie o consider fortata...tra la la iti zic eu direct: esti prost. Nu prost intentionat ca mine ci doar prost.
QUOTE(AZAZEL)
mai slabeste-ma omule!
pt linistea ta: am revazut aseara un film cu danzel washinghton pe pro cinema. se numeste fallen. unul din preferatele mele. am ales numele azazel pt ca imi place cum suna. inainte de acest film ma gandeam la nick-ul ahaggar. ia vezi ce inseamna, ce am vrut sa spun prin asta si care ar fi legatura cu mine?
Nu stiu ce inseamna dar sunt sigur ca o sa ne spui la un moment dat.
QUOTE(AZAZEL)
am un amic care lucreaza la o revista mai subtirica. daca vrei poti scrie cate ceva . ca tot veni vorba: mai castigi si tu un ban.
Uite vezi ca te duce capul si la lucruri pozitive? De ce nu? se plateste bine? Am masina de servici? Cati cai? Pe cheltuiala lor?
Armadyllo
...deja tre sa tragem naylon-ul...ca se stropeste tare fratilor biggrin.gif ....si dupa aia avem ce spala....pacatele altora... blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.