Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce venituri au membrii forumului!?!
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
Pages: 1, 2
AZAZEL
pt ca acest topic a avut un mare succes, propun sa -i atasam si un chestionar cu salariile nete pe care membrii forumului le au.
de exemplu chestionarul poate fi ceva de genul:
-sub 300 euro
-intre 300 si 500 euro
-intre 500 si 1000 euro
-intre 1000 si 1500 euro
-intre 1500 si 3000 euro
-peste 3000 euro

asa putem afla si noi ce banet invarte lumea. Propunerea mea este ca fiecare sa exprime salariul net din cartea de munca , si nu si alte venituri(ciubucuri).
Asta daca moderatorii vor considera ideea mea ca fiind buna si daca vor binevoi sa faca acel chestionar atasat acestui topic.
florin55503
QUOTE(adriana-florina83844)
administrator imobil ,studenta la informatica de gestiune
toyota yaris 2006 1,4 D4D


contabilitat si info de gestiune in ase? condoleante
MotorHead
QUOTE(maryuskkk)
pt ca acest topic a avut un mare succes, propun sa -i atasam si un chestionar cu salariile nete pe care membrii forumului le au.
Asta e cam prea personal tongue.gif

QUOTE
Propunerea mea este ca fiecare sa exprime salariul net din cartea de munca , si nu si alte venituri(ciubucuri).
Pai venitul ala e foarte putin relevant, daca vrei sa vezi "ce banet invarte lumea". Chiar vrei sa stii cat au medicii pe hartie? Iar cei care au firme pot sa aiba salariul foarte mic...
AZAZEL
QUOTE(tt80841)
QUOTE(maryuskkk)
pt ca acest topic a avut un mare succes, propun sa -i atasam si un chestionar cu salariile nete pe care membrii forumului le au.
Asta e cam prea personal tongue.gif


nu este personal deloc. lumea are mai multe variante de raspuns, raspunde , iar locul unde au dat ei click este secret. ce poatefi personal in asta????
grenouille
adminii pot vedea (cred) cine unde da clic si 2) cati castiga pe CM toti banii? smile.gif ca in romania se cam poarta salariile la negru....
florin55503
in cele mai multe cazuri sal de pe cartea munca e infim fata de cel real. cate firme nu platesc cu sal minim pe economie iar cel la negru sa fie mult mai mare. cunosc un caz in care pe cartea de munca are 5 mil iar el castiga 17 mil cu tot cu un comision. mai nou te pune sa iti infintezi un srl sau PF si sa incheie contract de prestari servicii si iti transfera tie astfel toate darile catre fondurile de sanatate somaj etc
AZAZEL
ok. nu mai punem pe chestionar ce salarii lunare aveti ci , ce venituri medii lunare aveti???

isi da cu parerea si un moderator???!!!
Watcher
Indiferent de parerea moderatorilor, eu cred ca noua abordare va inregistra mult mai putin succes decat cea initiala smile.gif Just test and you will see smile.gif
R a z v a n
QUOTE(maryuskkk)
pt ca acest topic a avut un mare succes, propun sa -i atasam si un chestionar cu salariile nete pe care membrii forumului le au.
de exemplu chestionarul poate fi ceva de genul:
-sub 300 euro
-intre 300 si 500 euro
-intre 500 si 1000 euro
-intre 1000 si 1500 euro
-intre 1500 si 3000 euro
-peste 3000 euro

asa putem afla si noi ce banet invarte lumea. Propunerea mea este ca fiecare sa exprime salariul net din cartea de munca , si nu si alte venituri(ciubucuri).
Asta daca moderatorii vor considera ideea mea ca fiind buna si daca vor binevoi sa faca acel chestionar atasat acestui topic.


nu vrei sa ti-o prezint si pe prietena mea?
mike.omega
@Adrian52125: ce face organistul?! biggrin.gif

@maryuskkk: si studentii ce fac?! Din cate stiu eu moderatorii/adminii nu pot vedea cine si ce a votat, nu pe softul asta :brave:
Personal nu gasesc relevant acest sondaj, e ca si cum am face sondaj daca prietenele/sotiile noastre ar fi blonde, brunete sau roscate tongue.gif pur si simplu nu vad rostul sondajului smile.gif

PS: Razvan, facem un sondaj cu numerele(de la prietene) de telefon daca insisti laugh.gif
Mariustom
Salutare :wave:
Dacă tot suntem offtopic.gif
Mai bine facem un sondaj: cine este/nu este căsătorit(ă), că observăm, de exemplu, că Răzvan este burlac biggrin.gif tongue.gif
florin55503
pai si daca cineva are o firma si venitul lui variaza de la luna la luna e ce face. nu stiu cate relevanta ar avea un astfel de sondaj si a ce ar folosi
booneK9
QUOTE(mike.omega)
@Adrian52125: ce face organistul?! biggrin.gif

Organistul canta la organ ... aaaa, pardon, pe romaneste la orga.
E asa ca un fel de pian cu tevi si se canta si cu picioarele (la propriu). biggrin.gif
R a z v a n
QUOTE(Mariustom)
Salutare :wave:
Dacă tot suntem offtopic.gif
Mai bine facem un sondaj: cine este/nu este căsătorit(ă), că observăm, de exemplu, că Răzvan este burlac biggrin.gif tongue.gif


nu neaparat...
R a z v a n
Ce v-a apucat oameni buni? ati dat in febra sondajelor sau e CURozitatea romaneasca la mijloc? Uite va mai propun eu cateva topic-uri:
Cine are video? Dar DVD v-ati luat? Ai plasma? Sotia/prietena prefera pozitia misionarului sau pe la spate? Mancati de la fast food? De la care? E bun?V-ati surprins parintii facand sex? Cum crezi ca ti-a afectat viata sexuala acest eveniment? Cati bani dati in fiecare an pe martisoare? Unde iti faci vacanta la munte sau la mare? Ai luat ciperca de la piscina? De la care? Stii vreo poezie pd rost? Lunga? Ti-ai inselat nevasta cu cea mai buna prietena a ei? Cum a fost? Sunt mai bune pateurile de la colt sau alea de la mama soacra?................................................................................
....................................
AZAZEL
eu trebuie sa recunosc ca nu am fost original in aceasta idee. am vazut-o pe alt forum si , se discuta aprins. voi ati degenerat,insa asa cum am spus ieseau niste procente si nimic altceva in plus.puteam concluziona care este nivelul nostru, a unor oameni un pic mai "spalati" decat cei de pe strada.

putem concluziona cam care este nivelul intelectualitatii din romania, si a celor care sunt plecati.
pt studenti/elevi este simplu: votau la rubrica -sub 300 euro. pt cei care sunt patroni, votau simplu veniturile medii pe care le aveau . pt ei exista optiunea sa voteze peste 3000 euro. asta in cazul incare le merge bine.


mai ganditi-va.

later edit. nu m-a apucat febra sondajelor. dar totusi sunt pe sectiunea " off topic" care ar fi problema?

si daca ma suparati, voi deschide un topic cu fiecare intrebare din cele enumerate de razvan mai sus.

probabil daca deschidea acest subiect un membru marcant al forumului ati fi spus ca "este o idee geniala"
R a z v a n
QUOTE(maryuskkk)
eu trebuie sa recunosc ca nu am fost original in aceasta idee. am vazut-o pe alt forum si , se discuta aprins. voi ati degenerat,insa asa cum am spus ieseau niste procente si nimic altceva in plus.puteam concluziona care este nivelul nostru, a unor oameni un pic mai "spalati" decat cei de pe strada.
eu nu m-am spalat de foarte multa vreme...

QUOTE(maryuskkk)
putem concluziona cam care este nivelul intelectualitatii din romania, si a celor care sunt plecati.
pt studenti/elevi este simplu: votau la rubrica -sub 300 euro. pt cei care sunt patroni, votau simplu veniturile medii pe care le aveau . pt ei exista optiunea sa voteze peste 3000 euro. asta in cazul incare le merge bine.
de fapt tu vrei sa stii daca dupa studii (sau nu) merita sa-ti faci firma (sau nu) sau sa pleci afara(sau nu). Nu? Iti zic eu: MERITA!!!

QUOTE(maryuskkk)
later edit. nu m-a apucat febra sondajelor. dar totusi sunt pe sectiunea " off topic" care ar fi problema?
si daca ma suparati, voi deschide un topic cu fiecare intrebare din cele enumerate de razvan mai sus.
nici o problema, baga.

QUOTE(maryuskkk)
probabil daca deschidea acest subiect un membru marcant al forumului ati fi spus ca "este o idee geniala"
nu exista membri marcanti ci numai membri marcati oricum, felul in care pui problema m-a induiosat....
f1anatic
QUOTE(maryuskkk)
pt ca acest topic a avut un mare succes, propun sa -i atasam si un chestionar cu salariile nete pe care membrii forumului le au.
de exemplu chestionarul poate fi ceva de genul:

asa putem afla si noi ce banet invarte lumea.


respectiv.

QUOTE(R a z v a n)
Ce v-a apucat oameni buni? ati dat in febra sondajelor sau e CURozitatea romaneasca la mijloc? Uite va mai propun eu cateva topic-uri:
Cine are video? Dar DVD v-ati luat? Ai plasma? Sotia/prietena prefera pozitia misionarului sau pe la spate? Mancati de la fast food? De la care? E bun?V-ati surprins parintii facand sex? Cum crezi ca ti-a afectat viata sexuala acest eveniment? Cati bani dati in fiecare an pe martisoare? Unde iti faci vacanta la munte sau la mare? Ai luat ciperca de la piscina? De la care? Stii vreo poezie pd rost? Lunga? Ti-ai inselat nevasta cu cea mai buna prietena a ei? Cum a fost? Sunt mai bune pateurile de la colt sau alea de la mama soacra?................................................................................
....................................


Raspund mai intii lui Razvan:
Eu. Da. Da. Amindoua. Nu. Nu. Nu. Nu. Deloc. Aici nu se obisnuieste. Munte. Nu stiu sa innot. Nu se aplica. Da. Da. Ar fi trebuit. Nu am facut-o. De la coltz.

Ce sondajul meu se intimpla aici ? Citzi bani fac pe luna ? Iete poll-ul ! Nu vrei si # de social security, # de pasaport, driver license, firearm owner's ID, numarul de la checking card si de la credit card si datele de expirare ? Uite port 11.5 la pantofi si 34 waist x 36 inseam la pantaloni si large la tricouri.

M-am lovit de curiozitatea romaneasca de multe ori. Pur si simplu aici NU se spune.

Si apoi...ce ar indica acest sondaj ? Cit de inventiv este Romanul in a fenta fiscul ?In Romania medicii cistiga de tot cacatul...pe hirtie. Vrei insa sa se uite la tine...scotzi altzi bani. Indiferent de unde am fi in lumea asta, multzi dintre noi au probabil si alte activitatzi care le suplimenteaza venitul: "peste" la lasatul serii...distribuitori de produse "exotice", plimbat ciini, 3 job-uri perfect legale, mecanic auto, constructzii, usier la biserica, valet la restaurant, spargator de banci...samd. Arbeit macht frei - probabil un citat de prost gust - insa e adevarat.

Atita vreme cit ai o sursa de venit care o potzi duce la banca si nu incalci legea si nu pui in primejdie viatza si sau proprietata nimanui...nu cred ca intereseaza pe nimeni nici cit malai faci si nici cum il faci !
AlexTM
Da' sensibil mai esti. Era o idee de sondaj si-atit.
Statisticile care spun cita bere se bea in diverse tari la ce folosesc? Dar cele care zic despre cumparatul de manusi/locuitor/an?

Toate intrebarile trebuie sa aiba un motiv exact si o eficienta bine definita inainte? Atunci de ce mai exista sectiunea off-topic pe un forum de masini?

Eu ... inginer ... prin IT
mike.omega
Voi stiti de gluma? smile.gif

@Razvan: speram sa gusti gluma, daca nu, e ok! data viitoare o sa pun mai mult haz in reteta, poate imi iese biggrin.gif
Concluzie: ramanem la ideea initiala a topicului beer.gif
R a z v a n
QUOTE(mike.omega)
@Razvan: speram sa gusti gluma, daca nu, e ok! data viitoare o sa pun mai mult haz in reteta, poate imi iese biggrin.gif
Concluzie: ramanem la ideea initiala a topicului beer.gif


scuze, n-am observat, ia d'aici - 0729.188.761
AZAZEL
QUOTE(f1anatic)
Ce sondajul meu se intimpla aici ? Citzi bani fac pe luna ? Iete poll-ul ! Nu vrei si # de social security, # de pasaport, driver license, firearm owner's ID, numarul de la checking card si de la credit card si datele de expirare ? Uite port 11.5 la pantofi si 34 waist x 36 inseam la pantaloni si large la tricouri.

M-am lovit de curiozitatea romaneasca de multe ori. Pur si simplu aici NU se spune.

Si apoi...ce ar indica acest sondaj ? Cit de inventiv este Romanul in a fenta fiscul ?In Romania medicii cistiga de tot cacatul...pe hirtie. Vrei insa sa se uite la tine...scotzi altzi bani. Indiferent de unde am fi in lumea asta, multzi dintre noi au probabil si alte activitatzi care le suplimenteaza venitul: "peste" la lasatul serii...distribuitori de produse "exotice", plimbat ciini, 3 job-uri perfect legale, mecanic auto, constructzii, usier la biserica, valet la restaurant, spargator de banci...samd. Arbeit macht frei - probabil un citat de prost gust - insa e adevarat.

nu cred ca intereseaza pe nimeni nici cit malai faci si nici cum il faci !


FANATIC , esti un baiat destept!!!
da' de curiozitatea americaneasca nu te-ai lovit?

QUOTE(GhitaTM)
Da' sensibil mai esti. Era o idee de sondaj si-atit.
Statisticile care spun cita bere se bea in diverse tari la ce folosesc? Dar cele care zic despre cumparatul de manusi/locuitor/an?

Atunci de ce mai exista sectiunea off-topic pe un forum de masini?


se pare ca tu GHITA , esti cu mult mai destept. cat de destept?! depinde cu cine te compari!!

Eu tot nu inteleg care este problema acestui sondaj??? Practic, creierul meu de om care se zbate in mediocritatea din romania si nu in inteligenta de peste ocean sau in UE este prea prost sa priceapa ce ar fi in neregula cu aceasta problema!!! lumea care vrea sa dea un indiciu (IN SECRET, PRACTIC) despre cat castiga, poate sa o faca, iar cine nu vrea, ii respectam decizia.

si, exact cum spunea ghita, se fac in toata lumea sondaje de toate tipurile. de ce sa nu facem si noi unul al nostru, si pe aceasta tema.

Si apoi...ce ar indica acest sondaj ?
dar subaru vs BMW ce kkt indica?

pe pagina de start a forumului nu spune ca: Off Topic ar fi ...
Loc de dat cu capul.Discutii la liber...
AZAZEL
[quote=R a z v a n] de fapt tu vrei sa stii daca dupa studii (sau nu) merita sa-ti faci firma (sau nu) sau sa pleci afara(sau nu). Nu? Iti zic eu: MERITA!!!
sincer: de fapt as fi vrut sa stiu unde ma situez comparativ cu ceilalti

[/quote] nu exista membri marcanti ci numai membri marcati oricum, felul in care pui problema m-a induiosat....[/quote]

daca te-ai induiosat, uita-te la andreea marin la emisiunea surprize surprize, dar pe bune ca am dreptate.


SCHIMBAND SUBIECTUL:
se pare ca pe alte forumuri sunt oameni ceva mai deschisi la minte de asta la orice ora din zi sunt zeci de membri prezenti.
faptul ca un forum are in orice secunda zeci de membri activi sau nu este in mare parte si meritul celor care administreaza acele site-uri..


DA : STIU TEXTUL: nu este un privilegiu faptul ca acest forum ma are , ci invers. si, ca daca vreau, pot sa plec.
s-ar putea ca atacand oranduiala de tip "fidel castro" sa imi iau vreun ban(poate si permanent) :brave:
James Kilowatt
QUOTE(maryuskkk)
se pare ca pe alte forumuri sunt oameni ceva mai deschisi la minte de asta la orice ora din zi sunt zeci de membri prezenti.


Si in carciuma sunt mai multi oameni prezenti decat la teatru, in orice ora.... si manele asculta mai multe lume decat muzia simfonica sau altceva si exemplele pot continua smile.gif Remarca ta tocmai m-a facut sa-mi dau seama cat suntem de valorosi biggrin.gif
MotorHead
QUOTE(R a z v a n)
SCHIMBAND SUBIECTUL:
se pare ca pe alte forumuri sunt oameni ceva mai deschisi la minte de asta la orice ora din zi sunt zeci de membri prezenti.
faptul ca un forum are in orice secunda zeci de membri activi sau nu este in mare parte si meritul celor care administreaza acele site-uri..
Nu cantitatea da calitatea.

QUOTE
DA : STIU TEXTUL: nu este un privilegiu faptul ca acest forum ma are , ci invers. si, ca daca vreau, pot sa plec.
s-ar putea ca atacand oranduiala de tip "fidel castro" sa imi iau vreun ban(poate si permanent) :brave:
nu se da ban doar pentru idei stupide tongue.gif no offense
guerilla
cine ce de ce?
ce aveti iar?
vreti poll? facem poll, nici o problema.
aia care nu vor nu voteaza. nu e obligatoriu.
ce sinteti asa scortosi... nu inteleg.

maryuskkk de ce sa te baneze cineva? azi dimineata cand m-am uitat in oglinda nu semanam cu dracu. ma rog, asa din profil parca aduc un pic laugh.gif
AZAZEL
Remarca ta tocmai m-a facut sa-mi dau seama cat suntem de valorosi biggrin.gif[/quote]

DECI ma faci prost???

se pare ca multi altii ma considera mult mai destept la cei 27 de ani ai mei atata timp cat au ajuns la concluzia ca trebuie sa ma plateasca cu o suma de peste 10000RON net lunar.

[/quote]nu se da ban doar pentru idei stupide tongue.gif no offense[/quote]

scuza-ma ca nu am timpul tau sa citesc regulamentul din scoarta in scoarta. de obicei dau click pe accept si apoi pe ok.

pt moderatori: se pare ac am fost singurul care am vrut acest poll. deci nu este necesar. minoritatea se supune majoritatii.
guerilla
cred ca MR a vrut sa zica exact opusul biggrin.gif
putini de valorosi, get it?
muzica simfonica, teatru... aka putini.
manele, carciuma.... aka multi.
James Kilowatt
QUOTE(maryuskkk)
se pare ca multi altii ma considera mult mai destept la cei 27 de ani ai mei atata timp cat au ajuns la concluzia ca trebuie sa ma plateasca cu o suma de peste 10000RON net lunar.


Pana la urma tot ai spus-o, probabil nu mai rezistai s-o tii secret. Iti dai seama insa ce genii tre' sa fie de-alge jiji, teo sau andreea esca daca castiga cat castiga?! smile.gif
Oricum, acum ca tot ai faurit-o, daca nu ne pui si un fluturas de salariu scanat n-ai ambitie biggrin.gif
MotorHead
QUOTE(guerilla)
cine ce de ce?
ce aveti iar?
vreti poll? facem poll, nici o problema.
aia care nu vor nu voteaza. nu e obligatoriu.
ce sinteti asa scortosi... nu inteleg.
Pai el a cerut pareri, ca daca vedeam poll-ul probabil nici nu dadeam click.

QUOTE(maryuskkk)
se pare ca multi altii ma considera mult mai destept la cei 27 de ani ai mei atata timp cat au ajuns la concluzia ca trebuie sa ma plateasca cu o suma de peste 10000RON net lunar.
Sunt impresionat, dar nu prea vad ce conteaza cat esti tu platit. Sa-ti dau un exemplu, mai pe-nteles: un manelist de-alde Guta e platit cu mult mai bine de catre o sumedenie de nefericiti. Se prea poate ca nefericitii aia sa il considere si destept. Got it?

QUOTE
scuza-ma ca nu am timpul tau sa citesc regulamentul din scoarta in scoarta. de obicei dau click pe accept si apoi pe ok.
Esti chiar c00l smile.gif Doar o sugestie: nu-ti mai da cu parerea despre ce fac altii, ca habar n-ai.
AZAZEL
nu era vorba ca vreau sa ma laud, dar sincer eram curios daca exista oameni care sa voteze in categoria peste 3000 euro net. daca imi iesea pe urechi laudarosenia , nu uitam sa evidentiez aceasta schimbare in viata inca de cand a avut loc.

daca intentionam sa ma laud cu ceva vorbeam mai raspicat pe topicul "versus.. suv-uri de prim rang".
James Kilowatt
Probabil ca stastistica asta care te intereseaza exista undeva gata facuta, profesionist.
Si exista undeva un site care iti spune si unde te situezi cu venitul pe plan mondial. Am uitat siteul, insa daca googlezi il gasesti sigur. smile.gif
Mariustom
Aloooooo, d-lor, o fi titlul rubricii "Off Topic", dar voi sunteți, cam de prea mult timp offtopic.gif
Dacă vreți discuții libere, deschideți alt topic !!!
Iulian HondaFan
cine vrea raspunde, cine nu, nu... oricum Mariuskk la 27 de ani castigi mai mult decat castigam io la aceeasi varsta (vreo 4-500$ amarati impreuna cu consoarta - ca atunci nu era euro si banii se numarau in USD si in Ro biggrin.gif) si esti chiar un picut peste media salariala din tarile cu apa calda. deci felicitari tie si o bila alba pentru economia romaneasca.

in mod confidential americanii raspund acestei intrebari, dar nu este intrebarea care se pune dupa buna ziua. insa se discuta discret si se cam stie. in plus toata lumea completeaza formularele de taxe si toate institutiile care trebuie sa stie cat castigi stiu deja asta. si sunt pe net statistici cu cat se castiga in diferite meserii si zone ale Americii. deci nu e chiar opacitate totala in acest domeniu.

http://money.cnn.com/magazines/moneymag/be...op50/index.html

http://money.cnn.com/magazines/moneymag/be...apshots/30.html

personal abia am sarit de bottom 25% in profesia mea.
f1anatic
QUOTE(MR28673)
QUOTE(maryuskkk)


se pare ca multi altii ma considera mult mai destept la cei 27 de ani ai mei atata timp cat au ajuns la concluzia ca trebuie sa ma plateasca cu o suma de peste 10000RON net lunar.


Pana la urma tot ai spus-o, probabil nu mai rezistai s-o tii secret. Iti dai seama insa ce genii tre' sa fie de-alge jiji, teo sau andreea esca daca castiga cat castiga?! smile.gif
Oricum, acum ca tot ai faurit-o, daca nu ne pui si un fluturas de salariu scanat n-ai ambitie biggrin.gif


Bravo Maryuskkk ! Felicitarile mele ! Esti baiat destept, bogat...bravo fetei pe care ai pus ochii ca te-a gasit !

QUOTE(maryuskkk)
QUOTE(HalbaSus)

Ne spui si noua opinia ta sau o tii secreta ? tongue

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...52&start=40

in cateva luni de zile voi conduce gratis (pe cheltuiala integrala a altora) o masina de 75.000 euro cip si vreo 313 cp


Sint convins ca ai o gagica/prietena/logodnica/sotzie pe masura...si ca facetzi un cuplu reusit. Sa ne pui si noua o poza cu totzi 3 (tu, ea, si monstrul mecanic)...ca sa avem si noi la ce sa aspiram in viatza. Doar noi astia mai fraieri nu avem idealuri si ne lipsesc personajele model !

Perfect...acum ca te-ai racorit...si ne-ai destainuit secretul...fara suparare, te rog ne spui cum justifici masina pe care o conduci prin prisma salariului si mai ales unde itzi petreci vacantzele ? Nu de alta dar acum ceva vreme, un alt personaj faimos ne destainuia cit cistiga pe luna, fara nevasta si unde isi petrece vacantzele cind vrea sa scape de stres. Si don't worry...nu e nevoie sa imi spui sa pun mina pe carte...ca stiu ce trebuie sa fac ca sa ajung baiat frumos, destept si bogat ca tine...si conducator de masina de 75,000 de €uro
R a z v a n
!!!!!!!!VREAU POLL!!!!!!!!

Insa vreau unul care sa-i serveasca lui mariusica carev a zis ca vrea sa stie unde se situeaza. Asa ca ar trebui sa arate cam asa:

Mariusica are 10000 RON net pe luna si conduce din cand in cand masini de saptezecisicincidemiideeuro

1 nu sunt atat de tare
2 sunt mai tare
3 nu sunt mai tare dar nu vreau sa recunosc
James Kilowatt
4. Mi se falfaie
:cool:

Sau mai bine, ca sa nu dam cifre:
"Castig:"

1. Cat imi da mama
2. Cat un prof universitar
3. Cat Maryuskkk
4. Teo Trandafir
5. Irinel Columbeanu
6. Si ultimul, dar nu cel din urma, JIJI

PS
@Maryuskkk
Nu te iau peste picior, vreau doar sa demonstrez ca oricat ai castiga intotdeauna exista unul care castiga mai bine care nu e in mod necesar si mai destept.
Mariustom
Și totuși, când reveniți On Topic ?

Modificat de admin: am impartit topicul in doua smile.gif
laur6
laugh.gif pai nu suntem la off topic?
guerilla
si atunci as putea foarte bine sa unesc toate mesajele de la off topic intr-un singur mesaj, nu? biggrin.gif
laur6
daca tocmai te pregatesti sa pleci in concediu, de ce nu? biggrin.gif revenind: eu ce venit am? hmm... mai mic decat ceea ce ofer in schimb la locul de munca. ar fi loc si de mai bine. nu sunteti toti de acord cu asta? ue! ue! ue! ue!
AlexTM
Eu zic sa nu ne limitam doar la venit, ci sa punem in balanta si plecat-ul: salariile bodyguarzilor, avocatilor, asigurarile
RUE
eu am VENIT (acum din pauza de masa.. mai tarziu dar ploua in Timisoara si e traficul ca naiba).

ontopic: vad oameni care din primii 10 000 euro facuti isi ia masina si altii dupa primii 30 000 euro (poate au si masina) fac in continuare.

sunt oameni in romania care luna asta fac 7000 de cocos si luna viitoare au salariu mediu... pe aia cum ii califici?
unii mai castiga la loto.. aia il fac si pe mariusikk!

eu ma multumesc sa zic 12 lonjeroane pe luna.
f1anatic
QUOTE(GhitaTM)
Eu zic sa nu ne limitam doar la venit, ci sa punem in balanta si plecat-ul: salariile bodyguarzilor, avocatilor, asigurarile


Pai la banii aia, cred ca are permis de port-arma ascunsa (concealed) si cred ca umbla cu Kevlaru' pe el tot timpul. Iar Touaregu' ala V10 TDI de 75K cred ca va fi blindat !

Sorry Maryuskkk - asta se numeste "lucru manual". Nu am nici un dubiu ca esti baiat destept, cinstit, ca itzi cistigi salariul in mod onorabil si ca itzi place munca pe care o faci. Dar tonul si modul in care tzi-ai prezentat venitul, viitoarea masina si calitatzile personale denota laudarosenie, arogantza si cu sigurantza "rubbed people the wrong way" !
AZAZEL
QUOTE(f1anatic)
unde itzi petreci vacantzele ?


tu ai vrut-o !!!
am si buget de la companie, pt cele 3 concedii de baza craciun / revelion, paste si apoi concediu de vara. total 6000 euro. tot ce voi consuma suplimentar voi plati.

tu poti sa scrii ce vrei : ca modul cum mi-am prezentat eu realizarile scoate in evidenta laudarosenie de coltul blocului, insa prea mai luat la misto impreuna cu alte persoane, atunci cand am cerut eu acel chestionar.
sincer, era unul nevinovat prin care eu as fi vrut sa aflu anumite lucruri.

oricum titlul acestui topic , pe care se pare ca il semnez, este alt misto: ca si cum am creat un toic ce se numeste "eu ce venit am" cu scopul de a raspunde tot eu, si sa dezvalui lumii ce destept as fi.
R a z v a n
Eram sigur ca esti simpatic, de fapt ai mania persecutiei.
RUE
chestii ca:" mi au marit salariul la 1000 euro si m-au trimis la o conferinta in olanda cu hotel brici si program asigurat", sau situatii mai bune se spun la o bere cu prietenii buni.

sa ti spui chiar asa salariu mariuskian pe un topic creat de tine insuti arata ca ti ai terminat cuostintele cu asa lauda si ai gasit un loc nou unde sa te arati.

ca sa spui tot trebuie sa postezi si firma la care lucrezi si apoi sa inchizi topicul.
AZAZEL
QUOTE(rue45709)
sa ti spui chiar asa salariu mariuskian pe un topic creat de tine insuti arata ca ti ai terminat cuostintele cu asa lauda si ai gasit un loc nou unde sa te arati.
.


draga, vezi lumea este dusa in eroare.

NU EU AM CREAT ACEST TOPIC!!1

a fost creat l amisto de un alt baiat care are puterea in maini.

practic au am cerut altceva, am inceput sa discutam, lucrurile au degenerat , iar istetul ala mi-a tras-o , cu scopul de a ma baga la fund si de a-mi atarage antipatii.

ma facuse prost intr-un mod subtil, si i-am replicat spunandu-i ce salariu am ca sa stie pe veci ca sunt mai destept decat el.

practic acesta discutie a inceput pe topicul: ce functii/ meserii avem?
omul i-a dat cut si a creat un alt tpoic, pe care mi l-a pus in carca
RUE
ce pot sa spun ca eu daca as castiga 3000 de orice nu as spune asta pe forum, unora le place sa supuna deductiei acest fapt prin postarea la SUV de pretentii cum spunea cineva.
Mariustom
Salutare :wave:
Acum, no offence, maryuskkk, dar să spui:
QUOTE
i-am replicat spunandu-i ce salariu am ca sa stie pe veci ca sunt mai destept decat el.

asta mă face să cred că mai ai multe de învățat pentru cei 27 de ani ai tăi.
Conform criteriului tău, Jiji, Irinel & Co. sunt mai deștepți decât tine biggrin.gif .
Și să spui:
QUOTE
a fost creat l amisto de un alt baiat ... iar istetul ala mi-a tras-o ...

haide, chiar așa vorbește un băiat deștept ca tine?
Mai vorbim,
Ciao :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.